Amazon üzerinde Frostpunk ve Surviving Mars GOG paketleri satıldı

Amazon üzerinde Frostpunk ve Surviving Mars GOG paketleri satıldı

Durum ile ilgili resmi bir açıklama da yapıldı.

Günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi de, hiç şüphesiz ki korsan oyunlar. Korsan oyunlar yüzünden birçok yerde oyun sektörü ne yazık ki gelişemiyor. Sonuçta, geliştiriciler sunmuş oldukları ürün sayesinde para kazanamadığında doğal olarak bütçe ve değer kaybediyor. Bu da, o ekibin yok olmasına kadar gidiyor. CodependentlyWealthy isimli bir Reddit kullanıcısının söylediklerine göre, birileri Frostpunk ve Surviving Mars oyunlarının GOG sürümlerini, tekrar paketleyerek Amazon aracılığıyla satmaya başladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Amazon üzerinde Frostpunk ve Surviving Mars GOG paketleri satıldı

Amazon üzerinden satışı yapılan Frostpunk ve Surviving Mars paketleri, sadece 3 dolara satıldı

Reddit kullanıcısı tarafından verilen bilgilere göre oyunların tekrar paketlenmiş halleri, 3 dolar gibi komik bir fiyat etiketi ile satıldı. İşin daha da ilginçleşen kısmı, satıcı kişi tarafından tekrar paketlenerek satılan oyunlardan Surviving Mars birtakım dosyalar da içeriyordu. Verilen bilgilere göre, GOG’ye özel metadata dosyaları ve Galaxy64.dll, paket içerisinde yer alıyordu. Yine, verilen bilgiler arasında orijinal gibi görünen yükleyicinin, Ace Media Group LLC imzası taşıdığı da bulunuyordu.

Durum böyle olunca da, ister istemez Surviving Mars geliştiricileri tarafından bu konuya bir açıklık getirilmesi gerekiyordu. Hemen aşağıda görebileceğiniz Twitter gönderisinde, “Merhaba. Bu satış, bizim tarafımızdan onaylanmış değil ve bunun yasallığının şüphelisi biziz. Hiçbir güncellemenin onunla çalışmayacağını onaylayabiliriz ve bundan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Her yasal indirimi profilimizde paylaşmaya çalışıyoruz. Eğer oyun ilginizi çektiyse, sadece bizi takip edin.” diye bir açıklamada bulunuldu. Korsanlar ne zaman duracak bilmiyoruz fakat eğer denk gelirseniz, biz de uzak durmanızı tavsiye ederiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.