Amazon, 60 dakikada kargo yapabilen insansız robotunu tanitti

Amazon, 60 dakikada kargo yapabilen insansız robotunu tanitti

Jeff Bezos, Amazon Prime Air adlı insansız kargo uçakları tanıttı.

Yenilik dünyasında büyük oynayan Amazon‘un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, Pazar günü 60 dakika adını verdiği, şu ana kadar ki, en büyük buluşu sayılabilecek insansız uçakları tanıttı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

2amzndron09870df1

Amazon Prime Air olarak adlandırılan bu servisin, Federal Havacılık İdaresine bağlı olarak 2015 yılı içerisinde görücüye çıkması bekleniyor. Alınan ürünün depodan alınıp tüketicinin evine nasıl gittiğini içeren ve sistemin nasıl çalıştığını anlatan bir video Youtube’a yüklendi. Bu düşünce, tüketici Amazon.com’da ‘Satın Al’ butonuna tıkladıktan sonra 30 dakika içinde insansız uçağın kargo yapmasını içeriyor. Bezos, bu konuda aşırı heyecanlıydı ki görüşme başlayana kadar ürünün paketi açılmadı. 60 Dakika’nın üreticilerinin söylemlerine göre,

Bezos, “Eğer bunun içinde ne olduğunu bilirseniz, servetimin yarısını harcayarak sizi Vegas’a bile gönderebilirim” dedi. Bezos‘la görüşmeyi yapan Charlie Rose, Amazon markalı insansız uçağı ” İlk olarak ne amaçla yapıldığını anlamamıştım, Philip K. Dick’in romanından çıkmış birşey gibiydi.” sözleriyle tanımladı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.