Alman belediye başkanı Pokémon GO’nun önünü açtı!

Alman belediye başkanı Pokémon GO’nun önünü açtı!

Halkını düşünen örnek bir devlet adamı.

Pokémon GO çılgınlığı öyle bir hal aldı ki, bazı belediyeler ve ülkeler oyuna adeta savaş açtı. Almanya’nın Düsseldorf şehrinde ise farklı bir yaklaşım mevcut. Düsseldorf belediye başkanı, şehirdeki bir köprüyü trafiğe kapayarak Pokémon GO oyuncuları için daha rahat bir ortam hazırladı. Cidden böyle insanlar kaldı mı yahu?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

germanmayorpokémongo

Kapatılan Girardet Köprüsü, Düssel deresinin üzerinden geçiyor ve normalde hem yayalara hem araçlara açık. Köprüyü özel kılan husus ise, her iki yanında da Pokéstop’lar olması. Köprünün üzerinde olduğunuz sürece her şeye erişim hakkınız oluyor. Dolayısıyla bu nokta, oyunun müptelaları için bulunmaz hint kumaşı durumuna gelmiş durumda, hatta dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri de mevcut.

Arabaların köprüden geçmesinin riskli olduğu durumlarda, yani oyuncular köprü üzerinde toplandığında, köprü belediye tarafından trafiğe kapatılıyor. Hatta toplanan kalabalığa ekstra hizmet bile mevcut. Taşınabilir lavabolar ve fazladan çöp torbaları gibi hizmetler, oyuncuların işini kolaylaştırmış. Belediye için bu kadar da yeterli olmamış ve belediye otobüsleri de Pokémon GO oyuncuları için şehrin çevresinde fazladan turlar atmak için hazırlanıyormuş. Otobüsler, oyuncuları şehrin gözde Pokémon yakalama merkezlerine götürüp, oyunculara yapılan hizmeti katlayacakmış. Vallahi ne desem boş, helal olsun demekten başka bir şey gelmedi içimden sevgili okur.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.