Aliens: Colonial Marines’ten Multiplayer Detayları

Aliens: Colonial Marines’ten Multiplayer Detayları

Gearbox tarafından geliştirilen Aliens: Colonial Marines’in multiplayer kısmı oyun basınının beğenisine sunuldu. Pek çok basın kanalı bu oyunu oynarken ortaya çıkan detay ve görüşler şöyle:

Oyuncular kendi silah dizilimlerini değiştirebiliyor ve multiplayer arenasına dalmadan önce silahları daha yakından tanıma imkanı bulabiliyor. Pulse rifle, pompalı tüfek vs. gibi slahlara yeni bir saldırı tüfeği eklenmiş; daha önceki pulse rifle ile S.M.A.R.T. adlı silahın arasında bir yerde olan bu tüfeğin otomatik nişan alma özelliği var.

Deathmatch modunda amaç iki taraftan birinin 50 kez rakip takımdan birini öldürmesi olarak göze çarpıyor. Oyuncuların birlikte hareket etmeleri, duvarları siper edinmeleri, hareket algılayıcıları kullanarak köşeleri dönerken gözlerini dört açmaları gerekiyor.

Tabii ki bu bahsettiklerimiz Marine tarafı için geçerli, Xenomorph (Alien) tarafına geçildiğinde ise işin rengi değişiyor. Tüm tavanlar ve havalandırmalar emrinize amade iken yeni bir sınıf sistemi de karşınıza çıkıyor. Gizlilğe yönelik, Crusher adında güce yönelik ve ikisinin arasında kalan Alien türleri seçilmeyi bekliyor.

Xenomorph olarak oynamak ise x-ray görüşü ile düşmanların yerini saptama, yüksekte kalabilmenin avantajını kullanma, saldırıları iyi zamanlama ve düşmanları yandan sarma gibi gereksinimler içeriyor.

Aliens: Colonal Marines; PC, PS3 ve Xbox 360 için sonbaharda piyasaya çıkacak. Bunun yanı sıra Wii U da satışta olduktan sonra bu platforma da çıkartma yapılacağı söyleniyor.

 

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın