Alien: Isolation ve Halo Wars ekibi, dev gibi bir video oyunu yapıyor

Alien: Isolation ve Halo Wars ekibi, dev gibi bir video oyunu yapıyor

Acaba nasıl bir oyun olacak?

En son Alien: Isolation ve Halo Wars 2 ile karşımıza çıkan Creative Assembly, sıradaki video oyunları hakkında ilk kez resmi olarak konuştu. Yapılan açıklamalara göre bu yeni oyun, yepyeni bir seri olacak. Yani Alien veya Halo serisi, Creative Assembly tarafından gelen yeni bir oyun ile canlanmayacak. Birçok oyuncu, yeni bir Alien oyunu bekliyordu. Bu durum muhtemelen o oyuncular için kötü bir haber olacak. Her neyse, geliştirici ekipten gelen açıklamaya göre bu yeni proje, takımın bugüne kadar oluşturduğu en büyük oyun olacak. Bu yüzden şimdiden heyecanlanmaya başlayabiliriz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Alien: Isolation ve Halo Wars ekibi, dev gibi bir video oyunu yapıyor

Peki, bu büyük oyun hakkında bildiğimiz şeyler bu kadarı ile mi sınırlı? Aslında pek sayılmaz. Çünkü bu resmi açıklamalar ardından Creative Assembly yeni iş ilanları da sürdü ve bu iş ilanları sayesinde, yeni oyun hakkında, ilk detaylara sahip olabiliyoruz. Mesela, yeni yayımlanan iş ilanlarına bakarak bu yeni oyunda silahların ve karakter yeteneklerinin olabileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca, iş ilanlarının devamına göre oyunda bir sıralama tablosu, karakter ilerlemesi, oyun içi bir ekonomi ve etkinlikler olacak.

Özellikle bu projenin içerisinde bir ekonomi sisteminin ve sıralama tablosunun bulunacak olması, oyunun bir çoklu oyuncu oyunu olduğunu gösteriyor olabilir. Yani, sıralama tabloları direkt olarak çoklu oyuncu modunu bizlere gösterirken; oyun içi ekonomi, bu oyunun Game as a Service modelini benimseyeceğini işaret ediyor. Peki, sizce Alien: Isolation ve Halo Wars ekibi nasıl bir oyun geliştiriyor olabilir? Yorumlarınızı bekliyor olacağız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.