Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 07.09.2021

Geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkan sızdırmalar doğruymuş. Remedy severler için iyi haber sonunda geldi. Alan Wake Remastered resmi olarak karşımızda. Yapımcı Remedy, Remastered sürümünü topluluk sitesi The Sudden Stop'ta duyurdu. Bununla birlikte Sam Lake bizzat Twitter üzerinden duyuruyu yaptı. GamesBeat muhabiri Jeff Grubb Mart ayında iki oyundan birinin Alan Wake 2 olacağını iddia etmişti. Lakin bu haber ile böyle bir durum olmayacağı kesinleşti.

Alan Wake Remastered, 2021 Sonbahar zamanı çıkışını yapacak.

Alan Wake, 2010 yılında Xbox 360 ve PC için piyasaya çıkan bir aksiyon-macera oyunuydu. Karısının ortadan kaybolmasının ardındaki gizemi ortaya çıkarmaya değinen bir hikayesi vardı. Orijinal oyunun yalnızca Xbox 360'ta piyasaya sürülmesiyle, Alan Wake ilk kez PlayStation kullanıcıları ile buluşacak. Ek olarak Remedy, Alan Wake yayın haklarını zaten IP haklarına sahip olan orijinal yayıncı Microsoft'tan Temmuz 2019'da satın almıştı.

Remastered,Temel oyunu ve iki genişleme paketi The Signal ve The Writer'ı içerecek. Bununla birlikte oyun, 2021 Sonbaharında PS4, PS5, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya çıkacak. Ancak PS ile ek bir anlaşma yaptılar mı belli değil.

Remaster, Epic Games tarafından yayınlanan PC ve konsollarda 2021 sonbaharında çıkacak ve orijinal oyunu ve 4K görsellerle geliştirilmiş iki genişletmesini ve yaratıcı yönetmen Same Lake'in yeni bir yorumunu içerecek. Mart 2020'de Epic Games ile duyurulmamış sonraki iki oyunu için yayıncılık anlaşmaları imzaladığını duyurmuştu. Böylelikle ilk oyun Alan Wake Remastered olacak. Şirket, anlaşmadaki ilk projenin yapım öncesi aşamasında olan bir “AAA çoklu platform oyunu” olduğunu, ikincisinin ise aynı seride geçen “daha küçük ölçekli” bir proje olarak tanımlandığını söyledi. Diğer oyunu merakla bekliyoruz.
Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.