Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 11.09.2021

Alan Wake Remastered geçtiğimiz günlerde resmi olarak açıklandı. Remedy'nin yapımcı olduğu oyun tam 11 yıl aradan sonra tekrar karşımızda olacak. Oyunla ilgili yeni ekran görüntüleri de Amazon sayesinde sızmış oldu. Bizim için iyi oldu diyebiliriz çünkü bildiğiniz gibi tüm şirketler remastered kavramına aynı şekilde yaklaşmıyor. Alan Wake Remastered için açıkçası biz aradığımız kaliteyi tam göremedik.

Alan Wake Remastered görüntüleri, yanlışlıkla Amazon UK tarafından sızdı.

Remaster, Epic Games tarafından yayınlanan PC ve konsollarda 2021 sonbaharında çıkacak ve orijinal oyunu ve 4K görsellerle geliştirilmiş iki genişletmesini ve yaratıcı yönetmen Same Lake’in yeni bir yorumunu içerecek. Sızan görüntülerinden anladığımız kadarıyla, oyun içerisindeki 3D modeller gelişmiş ve daha yüksek çözünürlüklü dokular eklenmiş. Bununla birlikte Alan Wake Remastered ayrıca bize orijinalinde ek paketi olarak mevcut olan The Signal ve The Writer adlı iki DLC paketini de oynama şansımız olacak.

Alan Wake, 2010 yılında Xbox 360 ve PC için piyasaya sürülen bir aksiyon-macera oyunu. Çok satan bir gerilim romancısının, karısının ortadan kaybolmasının ardındaki gizemi ortaya çıkarmaya çalışıyor. Buna ek olarak son kitabında yazdığını hatırlayamadığı olayları deneyimlemesini konu alıyor. Orijinal oyunun yalnızca Xbox 360’ta piyasaya çıkmasıyla, Alan Wake’i ilk kez PlayStation kullanıcıları oynamış olacak.

PC kullanıcıları sadece Epic Games platformunda oynama şansı elde edecek.

Alan Wake Remasrered 5 Ekim’de PS4, PS5 ve PC için çıkış yapacak. Ancak Xbox konsollarına gelmesi henüz belli değil. Son olarak şunu söyleyelim, Remedy, Epic Games ile anlaşmış durumda. Yani oyunu PC için Steam üzerinden satın alamayacağız. Sızdırılan görselleri aşağıya ekliyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.