Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 10.09.2021

Dün yapılan PlayStation Showcase’de birkaç oyunu görme şansı bulmuştuk. Oyunun geliştiricisi Remedy Entertainment geçen günlerde duyurulan Alan Wake Remastered için yeni bir fragman paylaştı. Ayrıca oyunun çıkış tarihini de öğrenmiş olduk. Alan Wake Remastered için çok beklememize gerek yok.

Alan Wake Remastered 5 Ekim’de çıkış yapacak

Oyun 5 Ekim’de PS4, PS5 ve PC için çıkış yapacak. Ancak Xbox konsollarına gelmesi henüz belli değil. Remedy, Alan Wake Remastered’ın ilk fragmanını paylaştı. Fragmanı bugün PlayStation Showcase sunumu sırasında gördük. Ayrıca 2010 Xbox 360 orijinali güncellenmiş versiyonu, Epic Games tarafından yayınlananacak. Oyun konsollar ve PC için yeniden geliyor. Orijinal oyunu ve 4K görsellerle geliştirilmiş iki genişletmesini ve yaratıcı yönetmen Sam Lake’in yeni bir yorumunu içerecek.

Alan Wake, 2010 yılında Xbox 360 ve PC için piyasaya sürülen bir aksiyon-macera oyunu. Çok satan bir gerilim romancısının, karısının ortadan kaybolmasının ardındaki gizemi ortaya çıkarmaya çalışıyor. Buna ek olarak son kitabında yazdığını hatırlayamadığı olayları deneyimlemesini konu alır.  Orijinal oyunun yalnızca Xbox 360’ta piyasaya çıkmasıyla, Alan Wake’i ilk kez PlayStation kullanıcıları oynayacak.

Remedy, Alan Wake haklarını IP haklarına sahip olan orijinal yayıncı Microsoft’tan Temmuz 2019’da satın aldı. Control stüdyosu Mart 2020’de Epic Games ile duyurulmamış iki oyunu için yayıncılık anlaşmaları imzaladığını duyurdu. Şirket, anlaşmadaki ilk projenin yapım öncesi aşamasında olan bir “AAA çoklu platform oyunu” olduğunu, ikincisinin ise aynı seride geçen “daha küçük ölçekli” bir proje olarak tanımlandığını söyledi. Ayrıca GamesBeat muhabiri Jeff Grubb, iki oyundan birinin Alan Wake 2 olacağını iddia etti. Stüdyonun yaratıcı yönetmeni Sam Lake daha sonra bir Alan Wake devam oyunu yapmak istediğini açıkladı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.