Alan Wake ve Max Payne geliştiricilerinin yeni oyunu Control duyuruldu

Alan Wake ve Max Payne geliştiricilerinin yeni oyunu Control duyuruldu

Remedy Entertainment, bir yaratıcı fikirle daha karşımızda olabilir.

Yaratıcı yapısıyla öne çıkan Alan Wake’in de geliştiricisi olan Remedy Entertainment’ın yeni oyunu Control E3 2018 sırasında duyuruldu. Üçüncü şahıs bakış açılı bir aksiyon oyunu olan bu oyun, yalnızca PlayStation 4 platformu için çıkış yapmayacak. Sony sunumu sırasında duyurulmuş olsa da, Xbox One ve PC oyuncuları da bu ilginç deneyimi yaşayabilecekler.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Alan Wake ve Max Payne geliştiricilerinin yeni oyunu Control duyuruldu

Hemen aşağıdan izleyebileceğiniz tanıtım videosunun oyun ile ilgili ilk görüntüleri oluşturduğunu söyleyerek başlayalım. Her Remedy oyununda olduğu gibi, bu oyunda da silahların dışında oldukça farklı bir gücümüz olacak gibi görünüyor. Telekinezi yani bir çeşit maddeler üstünde düşünce gücü olabileceği söylenen karakterimiz, bu şekilde ilerleyecek. Aynı Quantum Break’te zamanı bükerek rakiplerimizi alt ettiğimiz gibi oynayacağız.

New York’taki birimimizin dünya dışı bir varlık tarafından saldırıya uğramasının ardından olayların üzerine giden Jesse Faden’ı kontrol ediyoruz. Remedy’nin Northlight oyun motorundan gücünü aldığı belirtilen Control, etrafı şekillendirmenize izin verecek gibi görünüyor. İnsan üstü güçlerinizi kullanarak olayları “kontrol” altına almaya çalışıyorsunuz diyebiliriz kısacası. Dilerseniz, hemen aşağıdan oyunun tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Alan Wake yaratıcılarının yeni oyunu Control başka neler sunacak?

Oynanış mekaniklerine dair sahip olduğumuz bilgiler az önce paylaştıklarımız ile sınırlı maalesef. Kullandığınız silahların ve ekipmanların şekillendirilebilir olacağı ise geliştiriciler tarafından açıklanan bilgiler arasında yer alıyor. Bunun dışında ise edindiğimiz her yeni bilgiyi anlık olarak aktaracağımızı ekleyelim. Dilerseniz hemen yukarıdan oyunun tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.


Control
Control The Foundation inceleme    Haber  |  PlayStation 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.