AKK/AKN yerine gelen “Kota” sistemi, kendini göstermeye başladı

AKK/AKN yerine gelen “Kota” sistemi, kendini göstermeye başladı

İlk adımı atan Türksat oldu.

29 Nisan 2017 tarihinde sizlere yeni bir rapor sunmuştuk ve bu raporda, AKK/AKN yerine gelecek olan yeni Kota sistemini göstermiştik. Bu konuda tepkisini gösteren internet kullanıcıları olduğu kadar, Polyanna rolüne bürünüp, tüm bunların sahte olduğunu iddia edenler de olmuştu. Hatta biz, sahte haber yapıyor olmuştuk. Birçok kullanıcı, internet servis sağlayıcılarını arayıp, bilgi almaya çalışmıştı. Fakat, henüz aktifleştirilmemiş bir sistem için internet servis sağlayıcılarından cevap almayı beklemiyordunuz, değil mi? Her neyse, sizlere rapor etmiş olduğumuz yeni Kota uygulaması, dediğimiz gibi 1 Mayıs 2017 tarihi itibariyle, ilk olarak Türksat üzerinde yürürlülüğe girdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

AKK/AKN yerine gelen "Kota" sistemi, kendini göstermeye başladı

Sizlerin de yukarıdaki görselden görebileceği gibi, bahsi geçen sistemi kullanmaya başlayan ilk internet servis sağlayıcısı Türksat oldu. Bu servis sağlayıcısının fiyat tarifelerini sizler de yukarıdan görebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, 25 Mbps hızına kadar, 150 GB kota ile 70 lira ödüyoruz internete. Eğer kotayı aşarsak ve ek kota da istersek, 1 GB başına 2 lira ödüyoruz. Ayrıca İnternette Kotaya Hayır kampanyasının Facebook sayfasından paylaşılan bir gönderi de bulunmakta elimizde. Bu gönderide, kampanya yetkililerinin, Türksat ile olan bir görüşmesi görünüyor. Bu görüşme ile de zaten Kota sistemi onaylanıyor.

AKK/AKN yerine gelen "Kota" sistemi, kendini göstermeye başladı

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.