Akıllı telefonuzu paranormal bir cihaza dönüştürün!

Akıllı telefonuzu paranormal bir cihaza dönüştürün!

Akıllı telefonlarla hayalet avı!

Android ve iOS, uygulamalarıyla hayatımızın her alanına el atıyor ve onu bizim için eğlenceli ve verimli bir hale getiriyor. Fakat bu telefonları canlı birer korku filmine çevirmek bizim elimizde. Bugün siz Leadergamer okuyucuları için akıllı telefonlardaki paranormal uygulamaları inceledim.

asd

İlki beni en çok ürküten Ghost Evp Analyzer.  Bu uygulama Evp (Elektronik ses fenomeni) isimli tekniğe dayanıyor. Paranormal araştırmacıların en çok kullandığı yöntemlerden biri olan Evp ilk olarak 1956 yılında Attila Von Szalay tarafından fark edildi. Evp’nin tanımı kısaca kaydedilmiş bir sesin orta, yavaş, çok yavaş ve geri olarak  dinlendiğinde orada olmaması gereken bir sesin fark edilmesine dayanıyor. En azından Evp’nin kullanıcılarının iddiaları böyle. Bu uygulama yukarıda bahsettiğimiz  sistem üzerinde çalışıyor ve Youtube’da ilginç şeyler yakaladığını iddia eden insanların sayısı azımsanamayacak kadar fazla.

İkinci uygulamamız ise Ghost Radar. Itunes App Store‘da 4.5 derecelendirmeye sahip uygulama, akıllı telefonların sahip olduğu sensörleri kullanarak paranormal varlıkları bulabildiğini iddia ediyor. Açıkçası ben bu uygulamayı yukarıda bahsettiğim Evp Analyzer’a göre daha başarısız buldum.

Yukarıda bahsettiğimiz uygulamalarla kendinizi ve sevdiklerinizi eğlendirebilir hatta birazcık yaratıcılıkla onları korkutabilirsiniz!

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın