AK-47 ile Blizzard Entertainment’ı tehdit etti, sonucunda tutuklandı!

AK-47 ile Blizzard Entertainment’ı tehdit etti, sonucunda tutuklandı!

Tehdit edersin de, sonunu düşünmez misin hiç?

Bizlere Diablo ve Overwatch gibi oyunları sunan Blizzard Entertainment’ı herhalde okurlarımızdan sevmeyen yoktur. Fakat, görülen o ki ciddi anlamda bu firmayı sevmeyen birisi varmış ki, bu nefreti ile birlikte AK-47 silahını bir tehdit ögesi olarak kullanarak, o insan Blizzard Entertainment’ı tehdit etti. Sonucunda ne mi oldu? Tabii ki tutuklandı. Fakat isterseniz yaşanan bu duruma daha detaylı bir şekilde göz atalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

blizzard-logo-huge

28 yaşındaki, Sacramento, California’da yaşayan Stephen Cebula isimli bir adam Temmuz başında göz altına alındı. Bunun sebebi ise, haberimizin başlığından da anlayabileceğiniz gibi Blizzard Entertainment’ı tehdit etmesi. Temmuz ayının ilk haftası gerçekleşen bu tehdit olayı, çevrim içi mesajlar ile başladı. Stephen Cebula attığı mesajlarda, “Blizzard’a AK-47 ve diğer eğlenceli aletlerim ile güzel bir ziyarette bulunabilirim de, bulunmayabilirim de. Sanırım California’daki merkezinizde bu oyuncaklarım sayesinde biraz kargaşa çıkabilir.” dedi.

FBI araştırması sonucunda 16 Temmuz 2016 tarihinde yakalanan bu adam, 250 bin dolar para cezası ve 5 yıllık bir hapis cezası ile karşı karşıya. Ne yazık ki Stephen Cebula’nın nefretinin nedeni bilinmiyor. Belki de Overwatch’a gelmiş olan denge güncellemeleri arkadaşın dengesini bozmuş olabilir. Belki de Diablo oyunlarından bir tanesinde problem yaşamıştır. Fakat firmanın destek sistemini kullanması daha doğru olurdu tabii bu sorunların çözülebilmesi için.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.