Aion da F2P Rüzgarına Tutuldu

Aion da F2P Rüzgarına Tutuldu

NCSoft ve Gameforge, Aion Şubat ayında açılışı yaptığında ücretsiz oyunlar için “çıtayı yükseltecekler”.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Eylül 2009’da oyuncularla buluşan MMO, NCSoft ve Gameforge arasındaki ortaklık sonucu ücretsiz hale gelecek.

Hatırlarsanız Aion Crytek’in CryEngine motoru ile hazırlanmıştı. Bu sebeple ücretsiz online oyun pazarında rekabeti yeniden şekillendireceği ve görsel açıdan rakiplerini epey zorlayacağını önemle vurguluyor NCSoft.

Oyunun ücretsiz halinden ve gelecek tüm güncellemelerinden Gameforge sorumlu olacak.

Bir röportajda, baş yapımcı yöneticisi Volker Boenigk “NCsoft ve Gameforge ücretsiz online oyun pazarındaki fırsatları nasıl değerlendirilebileceği ile ilgili konuşmaya başladı. Bu her iki şirket için de çok büyük bir adım ve bundan sonraki uzun ve başarılı ortaklığımızın ilk projesi olacağından kesinlikle eminiz.” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Boenigk, ücretsiz hale geldikten sonra Aion’un temel oynanış özelliklerinin bozulmadan korunacağının güvencesini veriyor, fakat arayüzde değişiklikler olacağını belirtiyor. “Yapmamız gereken tüm değişiklikler oyunun teknik kısmında gerçekleşti” diyor  Boenigk ve ekliyor “Halen oynanan bir oyunu yeni bir yapımcıya aktarmak, bir oyunu ücretsiz oynanabilir hale getirmek kadar ciddi emek isteyen bir iş.”

Büyük yapımlar sırasıyla ücretsiz oynanabilir hale gelirlerken Aion’un da bundan nasiplenmek istemesi çok normal fakat Star Trek Online, Age Of Conan, Heroes Of Newerth ve Team Fortress 2 gibi rakipleri olduğunu düşünürsek görsellikten daha da fazlasına ihtiyaç duyacağı ortada.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın