Agony Xbox One sürümü, bir ay geciken yama ile düzeltildi

Agony Xbox One sürümü, bir ay geciken yama ile düzeltildi

Geliştiriciler müdahale etmekte biraz gecikmiş gibi görünüyor sanki.

Oyunların konsollarda değil genellikle PC platformunda hatalar ile dolu çıkışlar yaptığına tanık oluyoruz, tabii ki bazı istisnalar bulunuyor. Bu istisnalardan birisi olan Agony, oynanamaz haldeki Xbox One sürümü ve hataları ile uzun bir süredir dikkat çekiyordu. Çıkışının üzerinden bir aydan daha fazla süre geçmesinin ardından, geliştiriciler bu platformdaki hataları düzeltecek yamayı sundular.

Agony’i Xbox One platformunda artık rahatça oynayabilirsiniz.

Her ne kadar sorunun çözümü geç gelmiş olsa da zararın neresinden dönülse kardır diyebiliriz. Xbox One oyuncularının gözünde hatalarla dolu ve oynanamaz durumdaki korku oyunu olarak yer edinen Agony, bakalım bu imajdan nasıl kurtulacak. Yama ile ilgili söyleyebileceğimiz en iyi şeylerden bir tanesi, diğer platformlarda şimdiye kadar sunulan çözümlerin neredeyse tamamını içermesi. Yani geliştiricilerin bu yama ile birlikte oyunda büyük bir yenilenme ve performans iyileştirmesi sağladıkları açık.

Xbox One platformundaki güncellenmiş Agony, artık neredeyse hatasız bir oyun deneyimi sunuyor. Bunun yanı sıra, yama ile birlikte yapılan performans iyileştirmeleri sayesinde bir Xbox One kullandığınızı tam anlamıyla görebiliyorsunuz. Oyunun görsel kalitesinin de yamanın diğer unsurları ile birlikte iyileştirildiğini söyleyebiliriz. Uzun lafın kısası, geliştiricilerin hataları düzeltmek için bu kadar beklemiş olması her şeyi bir anda yapmak istediklerinden olabilir.

Hataların giderilmesinin yanı sıra genel oyun deneyimi de iyileştirilmiş.

Ekran yırtılması sorunları tamamen giderilmiş durumda ve aynı şekilde ışıklandırma ile ilgili problemler de giderilmiş. Ses ve ses takılmaları ile ilgili problemleri de ortadan kaldıran geliştiricilerin bu yama ile birlikte çok daha yüksek kalitede bir oyun deneyimi sunacakları açık. Tüm bunların yanı sıra, geliştiriciler karakter hareketleri gibi oynanış elementlerini de iyileştirdiklerini iddia ediyorlar. Peki bütün bunlar Agony’nin imajını kurtarmaya yetecek mi?

Eğer Xbox One platformu için oyunu çoktan satın aldıysanız, güncellemeyi indirip oyuna bir şans daha vermek mantıklı olacaktır. Geliştiriciler, yamanın sadece sözde olmadığını ve oyun deneyiminin çok daha yüksek noktalara çıkarıldığını belirtiyorlar. Oyunun korku oyunu seven oyuncular için büyük bir hayal kırıklığı olduğunu ise belirtmek gerekiyor. Kontroller ve sürükleyicilik konularında aldığı eleştiriler, bir korku oyununun almaması gereken türden maalesef. Biz yine de Agony’e bir şans daha vermek mantıklı olacaktır diye düşünüyoruz.


Agony
   Haber 


Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın