Age of Empires: Definitive Edition, Steam platformunda satılacak mı?

Age of Empires: Definitive Edition, Steam platformunda satılacak mı?

Oyun sonsuza kadar Windows Store üzerinden mi satılacak sorunun yanıtı geldi.

Efsanevi gerçek zamanlı strateji oyunu serisinin ilk oyununun yeniden yapımı olan Age of Empires: Definitive Edition sonunda hayranlarıyla buluştu. Yakın zamanda incelemesini gerçekleştirdiğimiz oyun, bilindiği üzere sadece Windows Store üzerinden satın alınabilmekte ve Xbox Live platformu vasıtasıyla oynanabilmekte. PC için en önemli satış platformlarından Steam ise Microsoft şirketinin kararıyla oyunu dijital olarak satamıyor. Konuyla ilgili daha önceden de Microsoft yöneticileri tarafından açıklamalar yapılmıştı. Bu kez de Steam platformuna geçişle ilgili bir açıklama, oyunun geliştirici ekibinden geldi.

Age of Empires Definitive Edition, Steam platformunda satılacak mı?

Age of Empires: Definitive Edition oyununun geliştirici ekibinden Adam Isgreen, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Oyun geliştiricisi; yaptığı açıklamada, oyunlarının Steam üzerinden satılmasının imkansız olmadığını belirtti. Önceki açıklamalara benzer biçimde, oyunun Xbox Live platformu üzerinde oynanması gerektiğinin altını çizen Adam Isgreen, şu an için bu platformda en iyi oynanış sürümüne ulaşmak için çalıştıklarını ifade etti. Oyunun Steam platformu üzerinden çalışması için tüm işlevsellikleri karşılaması gerekiyor Age of Empires: Definitive Edition oyununun geliştiricisine göre.

Özellikle çevrim içi oyuncuların rahatlıkla birbirleriyle iletişime geçmesi, paylaşımlar yapması, tek bir platform üzerinden müsabakalara sorunsuz katılabilmeleri için Xbox Live kullanılıyor. Yakın zamanda çıkan oyunun geliştiricisi tarafından yapılan açıklamalar ışığında, mevcut platform için tüm sorunlar giderilmiş durumda değil. Oyuna dair önceliklerinin Xbox Live platformu için sorunsuz bir Age of Empires: Definitive Edition oyunu oluşturmak olduğu söyleyen Adam Isgreen, Steam için gelecekteki bilinmeyen bir zamanı işaret ediyor.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın