Age of Empires: Definitive Edition için kapalı beta tarihi duyuruldu

Age of Empires: Definitive Edition için kapalı beta tarihi duyuruldu

Ne varsa yine eskilerde var.

Günümüzde oyun konsollarına gösterilen rağbetle birlikte gerçek zamanlı strateji oyunları yok olma tehlikesi yaşıyor desek, yanlış olmazdı herhalde. Oynamak için zorunlu fare desteğini gerektiren oyunların desteği, zaman içerisinde kesilmişti. Bahsi geçen türe yeni oyunların gelmesinden ziyade, en önemli markaları bile sessizdi ki bir efsane yeniden doğarken, serinin eski oyunlarına da selam yollamak istiyor. Serinin ilk oyunu, Age of Empires: Definitive Edition ismiyle yeniden gelirken, kapalı beta tarihi de belli oldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Age of Empires: Definitive Edition kapalı beta tarihi duyuruldu

En büyük teknoloji firmalarından Microsoft çatısı altında piyasaya sürülecek olan Age of Empires: Definitive Edition için bir kapalı beta yapılacağı duyurulmuştu. Kayıt yaptıran meraklı oyuncuların, uzun süre beklemesine gerek yok. Oyunun kapalı betası, 29 Ocak 2018 tarihinde oyuncuların beğenisine sunulacak, 5 Şubat 2018 tarihinde sona erecek. Oyunun, tam sürümünün ise 20 Şubat 2018 tarihinde satışa sunulacağını hatırlatalım. 4K görüntü kalitesiyle gelen Age of Empires: Definitive Edition, PC oyuncuları için oynanabilir olacak. Ayrıca serinin açıklanan son oyunu Age of Empires IV, geliştirilmeye devam ediyor.

Genç okurlarımız belki olayın çok farkında değillerdir, o yüzden şöyle bir açıklama eklemek istiyorum: 90’lı yıllarda pek çok gerçek zamanlı strateji seven oyuncu, başka türde oyun oynamazdı. Yani oyun demek, strateji oyunu demekti, sayıları hiç de azımsanamayacak miktardaki gerçek zamanlı strateji severlere göre. Bu türün kilometre taşlarından ve en önemli markalarından bir tanesi olan Age of Empires serisi yeni oyunuyla birlikte, yeniden yapımlarıyla da 2018 senesinde gündemde kalmayı sürdürecek diye tahmin ediyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın