Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 26.08.2021

Gamescom Opening Night Live sırasında yeni bir Age of Empires 4 oynanış videosu karşımıza çıktı. Video Kutsal Roma İmparatorluğu fraksiyonuna ve Moskova'nın Yükselişi campaign modlarına göz attık. Oynanış videosu ile birlikte sevilen strateji serisinin son oyununa olan heyecan seviyesi de arttı. Oyun 28 Ekim tarihinde çıkış yapacak. Oyun Relic Entertainment tarafından geliştirildi. Yayıncı ise Xbox Game Studios.

Age of Empires 4'te 4K desteği bulunacak.

Piyasadaki en sevilen gerçek zamanlı strateji oyunlarından biri olan Age of Empires serisinin son oyunu Age of Empires 4 PC, Windows ve Steam için geliyor. Ek olarak Xbox Game Pass'e de ilk günden çıkış yapacak. Oyunda imparatorluğunuzu genişletmek için hem tanıdık hem de yenilikçi yeni yollar etkili olacak. 500 yıllık geçmişe yayılan 35 misyonla dört farklı hikaye şehirler inşa etmenize, kaynakları yönetmenize, birliklerinizi karada, denizde savaşa yönlendirmenizi sağlayacak. Karanlık Çağlardan Rönesans'a kadar tarih alanında her şeyi göreceğiz. Bununla birlikte 4K görsel sağlayan oyun, daha göze hoş gelecek grafik kalitesi vermiş olacak.

Moğol birliklerine Cengiz Han olarak komuta edeceğiz.

Çeşitli hikayeler ile, Joan of Arc'ın İngilizleri yok etmek için yaptıklarını yeniden yaşayabileceğiz. Ek olarak Asya'yı fethederken Moğol birliklerine Cengiz Han olarak komuta edebileceğiz. Ayrıca, PVP ve PVE çok oyunculu modlarında arkadaşlarımızla savaşabilecek, işbirliği yapabilecek, onları izleme şansımız olacak. Eğer seride yeniyseniz, gerçek zamanlı stratejinin özünü öğreten bir eğitim sistemi oyunda mevcut. Bunun yanında yeni başlayanlar için nispeten kolay şekilde oynamak için bir hikaye modları da var. Son olarak oynanış videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.