Adobe Creative Cloud planlarının fiyatı artıyor

Adobe Creative Cloud planlarının fiyatı artıyor

Örnek vermek gerekirse, şu an fotoğraf düzeltme temelli tüm uygulamalar ayda 30 liraya geliyor.

Adobe Creative Cloud, sanat veya benzeri şeyler ile uğraşan insanlar için gerçekten çok güzel bir platform. Çünkü bu platformun içerisinde Lightroom CC, Photoshop CC, Illustrator CC gibi uygulamalar bulunuyor. Şu anda Abobe ekibi ülkemizde de bu CC hizmetini sunuyor. Örnek vermek gerekirse, kişisel planlar altında sadece fotoğraf temelli Adobe Creative Cloud ürünlerine abone olmak isterseniz, şu an aylık 30 TL gibi bir ücret ödüyorsunuz. Yok, eğer siz yine kişisel plan altında tüm uygulamaları istiyorsanız da aylık 150 TL ödüyorsunuz. Profesyoneller tarafından bu fiyatlar pek yüksek olmayabilir ama ürünleri profesyonel amaçlar için kullanmayan insanlar, bu fiyatları yüksek buluyordu. Görülen o ki, bu fiyatlar artmaya da devam edecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Adobe Creative Cloud planlarının fiyatı artıyor

Adobe Creative Cloud fiyat artışları, bazı ekstralar ile 16 Nisan 2018 tarihinde geliyor.

Bahsetmiş olduğumuz bu fiyat artışı, platforma abone olan kullanıcılara gönderilen bir elektronik posta ile ortaya çıktı. Ekibin bu postada yaptığı açıklamaya göre platformun fiyatları yükselecek. Fiyatlar yükselecek ama bunun karşılığında da Adobe XD CC, Dimension CC, Character Animator CC, Photoshop Lightroom CC ve Spark uygulamalarına yeni özellikler gelecek. Fiyatlara geçmeden önce belirtelim, bu fiyat değişiklikleri 16 Nisan 2018 tarihinden itibaren etki edecek.

Ekibin açıklamasına göre bireysel plan altındaki tek uygulama için tüm üyeliklerin fiyatı 1 Dolar arttırılacak ve 21 Dolar olacak. Yine bireysel plan altındaki tüm uygulamalar için olan üyelik fiyatları ise 3 Dolar birden artacak ve 53 Dolar olacak. Takım planları altında bulunan üyelikler ise 10 Dolar artış görecek ve 70 Dolar fiyat etiketi üzerinden satılacak. Eğer halihazırda bu uygulamalara yıllık abone olduysanız, bahsettiğimiz fiyat değişiklikleri, aboneliğiniz bitene kadar veya yenilenene kadar sizi etkilemeyecek. Yani, eski fiyattan ödemeye devam edeceksiniz yenileme dönemi gelene kadar. Fakat aylık ödeme yapıyorsanız, fiyat değişikliğinden sonraki ayda, yeni fiyatlardan ödeme yapmanız gerekecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.