Activision’ın başı Call of Duty: Black Ops 2 ile yine belaya girdi!

Activision’ın başı Call of Duty: Black Ops 2 ile yine belaya girdi!

Bu sefer ne oldu yahu?

Activision geçtiğimiz senelerde Call of Duty: Black Ops 2 yüzünden birçok kez suçlanmıştı ve para cezası temelli davalar açılmıştı. Bu hafta da buna benzer bir olay yaşandı ve Angola’da devlete karşı vermiş olduğu savaşta hayatını yitiren Jonas Savimbi’nin ailesi, Call of Duty: Black Ops 2 yüzünden Activision’a dava açtı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

black_ops_2_savimbi-600x450

Jonas Savimbi, ülkesinde bir politika adamıydı ve UNITA grubunun ise lideriydi. 2002 senesinde iç savaş sırasında hayatını kaybeden Jonas Savimbi ardından Jonas Savimbi’nin çocukları ve ailenin avukatları Activision’a 1 milyon euroluk bir tazminat davası açtı. Call of Duty: Black Ops 2 içerisinde de yer alan Jonas Savimbi, Jonas Savimbi’nin ailesine göre oyun içerisinde bir barbar olarak gösterildi. Ayrıca aile, Jonas Savimbi’nin önüne çıkan herkesi öldürmekten ziyade, başarılı bir politik lider olduğunu belirtti.

Activision’ın bu suçlamaya verdiği cevap ise, “Jonas Savimbi oyun içerisinde MPLA ile savaşan iyi karakterlerdendi.” şeklinde oldu ve bu suçlamayı reddetti. Buna benzer bir suçlama, 2014 senesinde Panama’dan, Manuel Noriega tarafından gelmişti ve bu dava da Amerika mahkemesi tarafından reddedilmişti ve Activision haklı çıkmıştı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın