Activision şirketinin patronu, işten ayrılıyor

Activision şirketinin patronu, işten ayrılıyor

Firmanın başındaki isimin görev süresi bitiyor.

Yıllarca büyük eleştiriler almasına rağmen, yakaladığı satış rakamlarıyla başarılı olarak yorumlanabilecek oyun firmalardan birisidir Activision. Özellikle Call of Duty serisi, senelere yayılan satış başarılarıyla adından söz ettirmeyi her yıl başarmayı sürdürüyor. Tüm bu başarılara rağmen, büyük marka değerlerine sahip olan bu şirkette, Mart 2018 tarihinde, büyük bir yaprak dökümü yaşayacak gibi görülüyor.

Activision, büyük bir yaprak dökümü yaşayacak

Call of Duty ve Destiny gibi büyük yapımların yayıncısı Activision, en yukarıdaki isme elveda demek üzere. Firmanın CEO’su Eric Hirshberg, Mart 2018’de görevinden ayrılacağını açıkladı. Büyük satış rakamları elde edilen serilerin başındaki isim, tam 8 yıldır, görevinin başındaydı. Call of Duty, Destiny ve Skylanders gibi oyunların yönetimini üstlenen Eric Hirshberg, şirketinin, büyük bir bölümünün yönetiminden sorumluydu. 8 yıllık görevinin sona ermesine istinaden açıklama yapan Eric Hirshberg, şirkete hizmet etmekten büyük bir onur duyduğunu belirtti. Eric Hirshberg, “Burası inanılmaz bir şirket. Hayranlarımız için başkalarının yapamadığı büyüklükteki tecrübeleri, süreklilik dahilinde sunduk.” dedi ve çalışma arkadaşlarına da teşekkürlerini sundu.

Kendisine verilen fırsattan ötürü, Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick’e dair teşekkür ifadeleri kullandı Eric Hirshberg. Buna karşılık, ayrılıkla ilgili bir yorum da Bobby Kotick’ten geldi. Eric Hirshberg’in görev süresi boyunca tarihi bir performans ve büyük başarılar elde ettiğinin altını çizdi Bobby Kotick. Ayrıca Bobby Kotick sözlerine, “O ilham verici bir liderdi ve hepimiz onun yaratıcılığını ve azmini çok özleyeceğiz.” ifadelerini ekledi.

Bilindiği üzere Activision, dağıtım anlamında, kendi markaları üzerinde çalışan ve Activision Blizzard şirketinin çatısı altında oyun geliştiriciliği ve yayımcılığı yapan bir bölümdür. Eric Hirshberg, şirket bünyesindeki markalardan sorumluydu ve raporlarını Bobby Kotick’e sunmaktaydı. Ayrıca son dönemde Activision, doğrudan oyun üreticiliğinden ziyade, kendi oyun markalarının, gelişim sürecinden, pazarlama ve satışına kadar, yönetim sürecini üstlenmiş durumda.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın