Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Activision, Call of Duty film evreni yapmak istiyor

Activision, Call of Duty film evreni yapmak istiyor

Oyun dünyasındaki Call of Duty oyunları yetmedi, şimdi bir de Marvel evreni tadında bir Call of Duty evreni olacak.

Call of Duty serisi, oyun dünyası içerisinde herkes tarafından biliniyor. Birçok oyuncu da eminiz ki hayatında 1 kez bile olsa bir Call of Duty oyunu oynamıştır. Peki, bu markanın oyun dünyası haricinde başka kategoriler altında devam ettiğini düşündünüz mü hiç? Mesela aynı markanın bir dizisi veya filmi olsa, nasıl olurdu? Büyük bir ihtimalle, bu soruyu Activision sürekli olarak kendisine soruyordu ve sonuç olarak da bir cevap buldu. Çünkü yeni gelen açıklamalara göre, film sektöründeki Marvel evreni gibi, Activision da bir Call of Duty evreni yaratmak istiyor film sektöründe.

Activision, Call of Duty film evreni yapmak istiyor

The Guardian raporlarına göre Activision, bu sahip olduğu marka için film senaryosu çalışmalarına çoktan başladı ve ekibin elinde birçok senaryo bulunuyor şu an. Yazılan bu senaryoların içerisinde, deneyimli askerler ve derin araştırmalar bulunuyor. Popüler dağıtımcı ekip, şu sıralar Call of Duty evreninin haritasını çizmeye çalışıyor ve bu evrene ait ilk filmin 2018 senesinde vizyona girmesi bekleniyor. Eğer bu film, yeterli başarıyı yakalarsa, yani beklentileri karşılarsa; ekip, onayı verecek ve resmi olarak bu markanın bir evreni yaratılmaya çalışılacak.

Black Ops ve Modern Warfare serilerinin senaryosunun, bu iki serinin de karıştığı bir senaryonun ve çok daha fazlasının olabileceğini söyleyen yetkili isim, yaratmaya çalıştıkları evrenin ve bu evren içerisindeki filmlerin yüksek adrenalinli ve yüksek enerjili yapıtlar olacağını söylüyor. Global seviyede olacak olan bu evren, görülen o ki Disney ekibinin Marvel evrenine rakip olmaya hazırlanıyor. Peki, bu yeni film evreni hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Böyle bir oyun serisinden ve böyle bir ekipten, geniş bir film evreni çıkabilir mi? Ekip, böyle bir işin altından kalkabilir mi? Yorumlarınızı bekliyor olacağız.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Mass Effect: Andromeda inceleme yazımıza veya Halo Wars 2 inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Tabii bir de Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi, PC sürümü, haberleri ve diğer her şey yazımıza da göz atmayı sakın unutmayın. Oldukça işe yarar bilgiler var oyun hakkında.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın