Activision Blizzard, PC ve konsol oyunlarını mobil platformlara taşıyor

Activision Blizzard, PC ve konsol oyunlarını mobil platformlara taşıyor

Call of Duty, Warcraft gibi oyunlar için çalışmalar devam ediyor.

Geliştirdikleri oyunlarla listelerin üst sıralarını zapt eden Activision Blizzard, mobil oyun piyasasına gözünü dikmiş durumda. Bünyesinde bulunan ünlü oyun serilerini, mobil platforma taşımak isteyen şirketin, 2018 yılı içerisinde büyük atılımlar yapacağı açıklandı. Ayrıca 2019 senesinde bu atılımların sıklaşacağı bilgisi verildi. Bilindiği üzere Activision Blizzard, Candy Crush ile ünlenen mobil oyun geliştiricisi King Studios’u bünyesine katmıştı. Şirketin ayrıca, Çin merkezli Elex ve Kore merkezli Com2uS gibi stüdyolarla, mobil oyunlarda ortaklıklar yaptığı biliniyor. İşte bu stüdyolar, şimdi daha fazla Activision Blizzard oyunu üzerinde çalışacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Activision Blizzard, PC ve konsol markalarını mobil platformlara taşıyor

Açıklanan bilgilere göre King Studios, 2018 senesi içerisinde iki yeni oyun çıkartacak. Bu oyunlardan bir tanesinin Candy Crush tarzında, orta ölçekli ve herkesin rahatlıkla oynayabileceği yeni bir oyun olacağı belirtiliyor. İkinci oyun için ise henüz bir ipucu verilmemekle birlikte, yine yapılan diğer oyun türünde olacağı tahmin edilmekte. Başlığımızda yer alan, PC ve konsol platformlarında bulunan markaları, mobil platforma taşınma işinin büyük kısmı ise Asya merkezli stüdyolara bırakıldığını görüyoruz. Böylelikle Batı pazarıyla birlikte Asya pazarının da Activision Blizzard oyunlarına geçiş yapması hedefleniyor.

Önemli serilerinden Warcraft oyununun mobil sürümleri için yeni gelişmeler yaşanacak muhtemelen. Yeni mobil Warcraft oyununun, MMO ve gerçek zamanlı strateji türlerini kapsayacağı ön görülüyor. Şimdiye kadar Activision Blizzard bünyesinde geliştirildiği açıklanan mobil oyunları da unutmamak lazım. 2018 senesinde çıkışını gerçekleştireceği açıklanan mobil Skylanders oyunu, Com2uS tarafından geliştirilmekte. İki yeni mobil Call of Duty oyununun da geleceği açıklanmıştı. Bu oyunların çıkış tarihleri belirtilmemekle birlikte, bir tanesi King Studios, diğerinin ise Elex stüdyosu tarafından geliştirildiği biliniyor.

Kütüphanesinde büyük ve köklü oyun serilerini bulunduran Activision Blizzard, 2018 ve 2019 senelerinde, oyunlarını mobil platformlara taşımayı sürdürecek. Yıllar ilerledikçe, verilen söz konusu desteğin ve yayılımın artması da bekleniyor. Herkesin elinde cep telefonu olduğu ve mobil cihazlardaki satış rakamları göz önünde bulundurulduğunda, şirketin mantıklı hamleler yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın