Eğer acı çekmek istiyorsanız Xbox One veya Xbox One X üzerinde PlayerUnknown’s Battlegrounds oynayın

Eğer acı çekmek istiyorsanız Xbox One veya Xbox One X üzerinde PlayerUnknown’s Battlegrounds oynayın

Bu kadar berbat durum da bekliyorduk.

Her ne kadar 2017 senesinin en iyi oyunu ödülüne layık görülse de, PlayerUnknown’s Battlegrounds öyle bir oyun değil. Bunu söylemek için alim olmanıza gerek yok. PC üzerinde henüz Erken Erişim sürecinde olan, yani daha tam çıkışını bile gerçekleştirmemiş olan PUBG, şimdi bir de Xbox One ve Xbox One X platformları için çıkışını gerçekleştirdi. Tabii oyun bu iki platform için de Erken Erişim olarak çıkışını gerçekleştirdi. Yani oyunda bazı problemlerin olabileceğini oyuncular tahmin edebilirdi. Fakat bu kadarını tahmin edemezdiniz. Microsoft ekibinden destek alarak PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununu Xbox One ve Xbox One X konsollarına getiren geliştirici ekip, ne yazık ki berbat bir iş çıkartmış gibi görünüyor.

PUBG

Sizlerin de hemen aşağıdan izleyebileceğiniz video, bu bahsettiğimiz berbat işi sizlere gösteriyor. Videoyu özetlemek gerekirse, oyunun Xbox One sürümü de, Xbox One X sürümü de 5 FPS değerine kadar düşebiliyor. 5 FPS ne demek? Haydi, performans problem değil diyelim, bu sefer de işin içine kontroller giriyor. Videoyu izlediğiniz zaman, “Adama bak, nişan almayı bilmiyor.” diyebilirsiniz ama sorun kesinlikle oyuncudan kaynaklanmıyor. Çünkü oyunun kontrolleri tahmin edemeyeceğiniz kadar kötü. Zaten videoda da göreceksiniz, kimse kimseyi vuramıyor.

Tüm bunların haricinde özellikle orijinal Xbox One konsolunda ciddi grafik hataları bulunuyor. Kaplamalar yüklenmiyor, bazen kaplamalar tamamen yok oluyor, oyuncu haritanın altına düşüyor, evin temeline sıkışıyor… Tüm bu ilginç görüntüler, Microsoft ve PUBG geliştiricilerinin açıklamaları ile süslendirilmiş durumda. Haydi, bunları problem olarak görmediniz diyelim, oyunda deli gibi bir gecikme bulunuyor ve bu gecikme, sizin internetiniz ile alakalı değil. Kontrolcünüz, konsolunuz ve oyunun arasında olan bir gecikmeden bahsediyoruz. Böylesine rekabetçi bir oyunda, ateş etme tuşuna bastığınız zaman, saniyeler ardından silahınız ateş alıyor. Nişan alma da gecikmeli geliyor.

Her neyse efendim, bu bahsettiğimiz tüm sorunları hemen aşağıdaki videodan sizler de canlı bir şekilde görebilirsiniz. Video ardından bu durum hakkındaki yorumlarınızı da mutlaka bekliyor olacağız. Belli ki oyun, Xbox One ve Xbox One X konsoluna pek de başarılı bir geçiş yapamamış. Eğer PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununu bu konsolda oynuyorsanız, siz neler düşünüyorsunuz bu durum hakkında?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın