Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 14.03.2018

Alın yanınıza bir arkadaşınızı, ya da o evinden siz kendi evinizden başlayın A Way Out oynamaya. Tabii 23 Mart 2018 tarihinde çıkışını yaptıktan sonra bunu gerçekleştirebilirsiniz. Neden oynayalım, ne var ki bu oyunda, neler yapıyoruz diye merak edenler, aklında soru işaretleri bulunanlar için de tatmin edici olacağına inandığımız bir oynanış videosunun yayımlandığını söyleyelim. Haberimizin en alt kısmında seyredebileceğiniz video ile oyun hakkındaki fikirleriniz büyük ölçüde netleşecektir. Tanıdık bir isim tarafından karakterlerin bir tanesinin kontrol edildiği bu video, birlikte macera yaşamak isteyen oyuncular için oldukça çekici görünüyor doğrusu.

A Way Out için uzunca bir oynanış videosu geldi

Oyunun yönetmeni Josef Fores bizzat A Way Out oynadı.

Merkezi İsveç’te bulunan Hazelight Studios tarafından geliştirilen ve yayıncılığını EA firmasının üstlendiği eşli oyunculu video oyun A Way Out, yakın bir süre sonra çıkışını gerçekleştirecek. Çıkış tarihi yaklaştıkça, bu oyuna dair tanıtım kampanyalarının artıyor olması normaldir tabii. Bu kez bir oynanış videosu çekildi ve oynayan kişilerden birisi de oyunun yönetmeni ve yapımcısı Josef Fares idi. Oyunun en yetkili kişisi tarafından yapılan oynanış da oldukça keyifli görüntüleri beraberinde getirdi. Hatırlatalım; Josef Fores, canlı yayın sırasında, sahneden Oscar ödülüne küfretmesiyle gündeme gelmişti.

PlayStation 4 cihazıyla, aynı ekrandan eşli olarak oynanan A Way Out videosu ile oyundaki ilerleyiş mantığı daha rahat anlaşılıyor. Oyuncuların beraberce hareket etmeleri, çevreyi farklı alanlarla kullanmaları, rakipleri birlikte alt etmelerini video vasıtasıyla görebiliyoruz. Ayrıca, oyunda hangi yoldan gidilmek istendiğine karar verilmesi gibi seçenek yapılan noktaların ne şekilde belirlendiği de videoyu seyredince netlik kazanıyor. Öte taraftan, ekranı ikiye ayırarak oynanan oyunun akışkan bir biçimde çalıştığı da gözleniyor.

Oyunun yönetmeni Josef Fares ile birlikte oyunda ilerlerken, belirttiğimiz üzere çoğu oyuncunun aklındaki soru işaretleri de yanıt bulacaktır. Bir arkadaşınızı yanınıza alarak veya farklı cihazlar üzerinden oyuna girerek keyifli anlar yaşanabilecek gibi görünüyor. Ayrıca ekleyelim; oyunu bir kişi satın aldığında, istediği bir arkadaşını davet ederek oyunu beraberce oynayabilecekler, yani iki kişinin de aynı oyuna para vermesine gerek kalmayacak. A Way Out, 23 Mart 2018 tarihinde; PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.