A Way Out için oynanış süresi ve son detaylar açıklandı

A Way Out için oynanış süresi ve son detaylar açıklandı

Pek çok oyuncuyu sevindirecek, son detaylar geldi.

Çıkışına artık çok kısa bir süre kalan A Way Out için, muhtemelen son detaylar geldi. Bundan sonrası, video oyunu basını ve oyuncular tarafından çözülecektir ama bu bilgileri almak da önemliydi. Oyunun yönetmeni Josef Fares; Reddit üzerindeki bir soru cevap etkinliğine katılarak, kullanıcılardan gelen soruları tüm açıklığıyla yanıtladı. Sorular arasında oyunun PlayStation 4 Pro ve Xbox One X cihazlarındaki farklarından, Hazelight Studios ekibinin bir sonraki hedeflerine kadar pek çok merak edilen konu vardı. Ayrıca oyunun yönetmeni tarafından; oynanış süresi tahmini verilirken, oyunun Nintendo Switch için çıkıp çıkmayacağı da detaylı bir şekilde yanıtlandı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

A Way Out oyununu satın alan kişi, istediği arkadaşına davet gönderebilecek.

A Way Out, 7 saat ile 8 saat arasında bir oynanış sunacak.

Josef Fares’e yöneltilen sorulardan ilki A Way Out oyununun oynanış süresi ve eklenti paketleriyle ilgiliydi. Daha önce yapılan tahminleri doğrulayan Josef Fares, oyunculara bağlı olarak oyunun 7 saat ile 8 saat arasında bir oynanış süresi sunacağını belirtti. Ayrıca Josef Fares; oyunun geliştiricisi Hazelight Studios ekibinin, herhangi bir eklenti paketi üzerinde çalışmadıkları, ekibin farklı bir proje ile uğraşmaya başladıklarını söyledi. Buradan, oyuna eklenti paketlerinin gelmeyeceğini, oyunun yalnızca tek bir senaryo kadar olduğunu ve geliştiricilerin yeni bir oyun üzerinde çalışmaya başladıklarını anlıyoruz.

Merak edilen konulardan birisi de A Way Out oyununun PlayStation 4 Pro ve Xbox One X cihazlarında farklı bir performans gösterip göstermeyeceğiydi. Bu konuya da açıklık getiren Josef Fares, geliştirici firmanın bu üst donanımdaki  cihazlarda yüksek çözünürlük sunacağını belirtti. PlayStation 4 cihazlarında, oyunun bölünmüş ekranda oynanacağından ötürü 30 FPS’de çalışacağını belirten yönetmen, PlayStation 4 Pro cihazlarında ise FPS sınırının bulunmayacağını söyledi. Josef Fares, oyunun Xbox One X cihazlarının da daha yüksek çözünürlükte ve FPS oranında çalışacakları bilgisini ekledi.

A Way Out oyununu satın alan kişi, istediği arkadaşına davet gönderebilecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yanıtlanan diğer sorular arasında oyunun Nintendo Switch için geliştirilmesi vardı. Bu konsolu oldukça beğendiklerini ifade eden Josef Fares, oyunun gelişim aşamasının sonlarına doğru konsolun çıktığını, ayrıca tüm çalışmaları en yüksek grafik kalitesini verebilmek adına yaptıklarını belirtti. Öte taraftan A Way Out oyununun eşli oyunculu bir oyun olması nedeniyle olacak sıkıntılara da değinildi. Oyunun yönetmenine göre, birlikte oynamak için ayrı bir kontrolcünün gerekeceği, mevcut Joy-Con kontrolcülerinin iki parça olmasının çözüm olmayacağını belirtti. Bilindiği üzere joy con kontrolcülerinin her parçasında tek bir analog çubuk bulunuyor. Bu durum da oyundaki hareket kavramı açısından bir sorun oluşturabilirdi.

Son olarak A Way Out oyunda bulunacak olan Friend Pass sistemi için yapılan açıklamalara değinelim. Josef Fares tarafından verilen yanıtlara göre Origin üzerinden oyunu her isteyen ücretsiz olarak indirebilecek ama oynamak için ücretli satın alan bir kişi tarafından davet edilmek gerekecek. Bu konuda oyuncular için iyi haber ise, Origin yoluyla satın alan kişinin istediği kadar arkadaşıyla oyunu oynayabilmesi. Yani satın alan kişi, tek bir kişiyi değil, Origin arkadaş listesinden kimi isterse onu seçerek oyunu oynayabilecek. Tabii aynı oyunu oynamaktan sıkılmadığı takdirde. A Way Out 23 Mart 2018 tarihinde, PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında satışa sunulacak.


A Way Out  Satın al
A Way Out inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.