A Way Out geliştiricisine göre EA, bu oyundan hiç gelir elde etmeyecek

A Way Out geliştiricisine göre EA, bu oyundan hiç gelir elde etmeyecek

EA, imaj yenileme harekatını sürdürüyor.

Star Wars Battlefront II oyunundaki mikro ödemeler yüzünden yoğun eleştiri oklarını üzerine toplayan EA, verdiği kötü izlenimin lekelerini silmek için çaba sarf ediyor. Aldığı eleştiriler doğrultusunda, oyunlarındaki mikro ödemeler konusunda çeşitli düzenlemelere giden şirketin, gözle görülür bir imaj temizleme harekatı yürüttüğünü görebiliyoruz. Haberimizi okuduğunuzda, bu imaj yenileme çabalarının sürdüğü anlaşılacaktır. Son olarak; A Way Out oyununun yönetmeni Josef Fares tarafından yapılan açıklamalara göre, EA hiç de düşünüldüğü gibi bir şirket değil ve geliştiricileri her yönden destekliyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

A Way Out geliştiricisine göre EA, oyundan hiç gelir elde etmeyecek

EA, A Way Out oyunundan bir dolar bile kazanmayacak.

Hazelight Studios tarafından geliştirilen A Way Out oyununun yönetmeni Josef Fares bir röportajda, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Bu röportaj sırasında verdiği bazı ilginç bilgilerle de geliştirdikleri son oyunun dağıtıcılığını üstlenen EA şirketini yerlere göklere sığdıramadı. Josef Fares tarafından yapılan açıklamalardan en ilginci ise, Electronic Arts şirketinin, A Way Out oyunundan alacağı gelirle ilgiliydi. Josef Fares röportajda belirttiği üzere, EA, geliştirdikleri oyunun gelirinden bir dolar bile elde etmeyecek, satış gelirlerinin tamamı geliştirici ekibe aktarılacak.

Oyunun yönetmeni tarafından yapılan açıklamalar yalnızca gelirlerle ilgili de değildi. Dağıtıcı firma EA’nın kendilerine olan desteğinin önemini de dile getiren Josef Fores, Friend Pass gibi pek çok konuda kendilerine yardımcı olunduğunu belirtti. Ayrıca geliştirdikleri oyuna Electronic Arts tarafından müdahale edilmediğinin ve özgürce çalışabildiklerinin altını çizen Josef Fores, belki de EA’nın kendi oyunlarına verdiği destekle, oluşan kötü imajını temizleyebileceğini düşündüğünü belirtti.

A Way Out oyununun yönetmeninin söylediklerini doğru sayarsak, gerçekten ilginç bir anlaşma oluşturulduğunu görüyoruz. Buradan da EA’in düşük bütçeli stüdyolara destek vermekteki ciddiyeti anlaşılıyor. Bilindiği üzere Electronic Arts şirketi, EA Originals etiketiyle, düşük bütçeli ekiplerin geliştirdiği, farklı fikirlerdeki video oyunlarına destek verme ve güvence altına alma projesini yürütüyordu. Bunun meyvelerini de kısa süre sonra alınacak gibi görünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 23 Mart 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan A Way Out oyununun barındırdığı Friend Pass özelliği de ayrıca dikkat çekici bir gelişme olarak yorumlanıyordu. Yazımızda da belirttiğimiz gibi Electronic Arts, bu oyun için Friends Pass özelliği konusunda bir yaptırımda bulunmadı. Bilmeyenler için ekleyelim, bu özellik; bahsi geçen oyunu alan bir kişinin, tek bir arkadaşını seçerek oyunu ücretsiz edinmesini sağlayan sistemdir. Yani bir kişi oyunu aldığında iki kişi almış gibi olacaktır.


A Way Out  Satın al
A Way Out inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.