Menü
https://leadergamer.com.tr/hideo-kojima-konami-transfer/
mmo 12 Ocak 2017 14:12

74 yaşındaki oyuncu, 1999’dan beri oynadığı MMO oyununa elveda dedi

Akla, hayale sığmayacak kadar büyük bir emek.


2 Kasım 1999 tarihinde, piyasaya bir MMO oyunu olan Asheron’s Call çıkmıştı. Microsoft, Turbine ve Warner Bros. Interactive Entertainment firmaları tarafından dağıtımcılığı üstlenilen bu oyun, çıktığı tarihten beri oyunu sürekli oynayan, hiç bırakmayan bir oyuncuya sahip. Bu oyuncu, 74 yaşındaki bir dedemiz. Fakat bu dedemiz, ne yazık ki senelerdir oynayıp, emek verdiği bu oyunu bırakmak zorunda. Çünkü Asheron’s Call, çok yakın bir zamanda tarihin tozlu sayfalarının arasına girecek. Yani, sunucular kapanacak. İçerisinde bulunduğumuz Ocak ayının sonunda kapanacak olan bu oyun, haberimizde bahsettiğimiz 74 yaşındaki dedemizden bir elveda mesajı da aldı. Zaten haberimizin ana konusu da tam olarak bu. Dilerseniz o mesaja hemen aşağıdaki YouTube videosundan bir göz atalım.

Yukarıdaki videodan da görebileceğiniz gibi, 74 yaşındaki bu oyuncu, 17-18 senesini verdiği bu oyunu güler yüzlü bir şekilde bırakmak zorunda olsa da, biz açıkçası duygulandık. Ayrıca bu dedenin torunları, küçükken birlikte bu oyunu oynadıklarını da belirtti. İşin en güzel kısmı ise, bu video sayesinde birçok Asheron’s Call çalışanının bu oyuncuya ulaşması. Mesela bu çalışanlardan bir tanesi, 2010-2015 arasında Turbine ekibi ile çalışmış olan topluluk yöneticisi. Bu yönetici, göndermiş olduğu mesajda, 74 yaşındaki bu sıkı MMO oyuncusuna bir şeyler göndermek istediğini belirtti. Kendisinin ofisi yerine, bu oyuncunun odasında daha güzel duracak bir şey.

Videoda da görebileceğiniz bu MMO oyuncusu, yeni bir oyuna başlamak istemediğini belirtse de, torunları onun için yeni bir MMO oyunu arıyor. Eğer fikirleriniz varsa, yukarıdaki videonun yorum kısmına, kendi MMO oyun önerilerinizi belirtebilirsiniz. Eminim oldukça sevineceklerdir.

74 yaşındaki oyuncu, 1999'dan beri oynadığı MMO oyununa elveda dedi

Kaan GEZER Editör