Türkiye

6 milyon Instagram kullanıcısının hesap bilgileri çalındı

6 milyon Instagram kullanıcısının hesap bilgileri çalındı

Emma Watson, Taylor Swift ve Selena Gomez gibi isimler de bu 6 milyonun içerisinde.

Eğer yediğiniz yemeğin, attığınız adımın her saniyesini internet alemi ile paylaşmayı seviyorsanız, muhtemelen Instagram kullanıyorsunuzdur. Fakat şimdi ortada küçük ve tatsız bir durum var. Bir hacker grubu, Instagram ekibini tehdit etmeye başladı çünkü hacker grubu, ellerinde 6 milyon kullanıcının mail adreslerinin, telefon bilgilerinin ve gizli fotoğraflarının olduğunu iddia ediyor. İlk olarak Ağustos 2017 sonunda ortaya çıkan bu durumun sonunda, Selena Gomez’in hesabında gizli olan fotoğraflar yayımlanmıştı ve şimdi de aynı durumun Emma Watson, Taylor Swift gibi isimlerin başına geldiği de iddia ediliyor.

6 milyon Instagram kullanıcısının hesap bilgileri çalındı

Kendilerine Doxagram adını veren bu Rus hacker grubu, kendilerine ait bir veri tabanı da kurdu ve sadece 10 dolar ödeyerek 1 kez arama yapabiliyorsunuz bu veri tabanında. Karşınıza çıkan tüm veriler de sizin oluyor. Eğer başka bir arama yapmak isterseniz, tekrar 10 dolar vermeniz gerekiyor. Bu aramaların sonunda da, aramasını yaptığınız kullanıcıların özel fotoğrafları, telefon numaraları ve mail adresleri çıkıyor. Yani, örnek vermek gerekirse Taylor Swift’in telefon numarasını öğrenmek istiyorsanız, şu an sadece 10 dolar ödemeniz yetiyor. Tabii şu an veri tabanında sadece ünlü isimler yok, Beyaz Saray bile var. Politika ile ilgileniyorsanız, Donald Trump ile konuşabilirsiniz, yine sadece 10 dolara. Fakat küçük bir detay da vermek isteriz, bu hack olayından sonra muhtemelen ünlü isimler telefonlarını değiştirmiştir bile.

Instagram hesap silme

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Call of Duty WW2 kapalı beta inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın