4A Games, Metro Exodus oyununu yapabileceklerine inanmadı

4A Games, Metro Exodus oyununu yapabileceklerine inanmadı

Fakat mutlu sonu gördük. Oyun, E3 2017 sırasında sürpriz bir şekilde duyuruldu.

Yeni bir Metro oyunu görmeyeli bayağı uzun bir zaman geçmişti. Bırakın resmi olarak görmeyi, 3 seneden fazla bir süredir, yeni bir Metro oyunu hakkında söylentiler bile duymamıştık. Bunun nedenini, 4A Games açıkladı. Bilmeyenler için söyleyelim: 4A Games, E3 2017 sırasında PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için duyurulan Metro Exodus oyununun gerisindeki ekip. Bu geliştirici ekibin açıklamalarına göre kendileri, böyle bir oyunu yapabileceklerine inanmamışlar. Bu yüzden oyun, tam 3 sene boyunca, inanılmaz sessiz bir şekilde, kimsenin haberi olmadan geliştirilmiş.

4A Games, Metro Exodus oyununu yapabileceklerine inanmadı

Polygon ekibine röportaj veren geliştirici, “Neden bu kadar zaman boyunca sessizdik? Çünkü 3 sene önce, bu oyunun imkansız olduğunu düşünüyorduk. Bu, gerçekten zor bir iş çünkü Dmitry Glukhovsky, tutkulu bir insan. O, her zaman bizi daha fazlası için zorladı. Onu yapın dedi, teknik olarak imkansız değildi ama mümkün de görünmüyordu. Yine de, yeni Metro oyunumuzu tanıttığımız için çok mutluyuz. Bu oyun, 3 senedir Malta ve Kyiv stüdyolarımız arasında geliştiriliyor. Metro Exodus, bu güne kadar piyasaya süreceğimiz en iyi, en büyük video oyunu olacak.” diyor.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları yazımıza, en iyi Counter-Strike oyunları yazımıza, en iyi Call of Duty oyunları yazımıza, en iyi GTA oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın