Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 14.09.2021

5 Kasım’da Call of Duty Vanguard çıkışını gerçekleştirecek. Lakin bu yılki Call of Duty çıkmadan yeni Call of Duty oyunu hakkında söylentiler çıktı. Bir iddiaya göre 2022 yılında çıkacak Call of Duty, Modern Warfare 2 olacak.

2022’de çıkacak yeni Call of Duty, büyük ihtimalle Modern Warfare 2 olacak

2022 yılında çıkacak olan Call of Duty oyunu, 2019’daki Modern Warfare’in devamı olacak. Bu, içeriden tanınan Tom Henderson‘a göre 2022 yılında Infinity Ward karşımıza Modern Warfare 2 ile çıkacak . Ayrıca Henderson Twitter’da “Call of Duty 2022 kod adı Project Cortez olacak. Modern Warfare 2019’un devamı olması çok olası gözüküyor.” dedi. Project Cortez ilk olarak, Infinity Ward geliştirici olarak yer alan bu hafta GeForce Now oyunlarının veri madenciliği yapılmış bir listesinde görmüştük. Aynı zamanda Activision’ın planlarını bilen kişilere göre, Modern Warfare’in devamı, Kolombiyalı uyuşturucu kartellerine karşı gizli bir savaşta savaşan ABD özel kuvvetlerini içeren bir hikaye içerecek.

Aynı zamanda Modern Warfare 2’nin iddia edilen kod adıyla olası bir bağlantısı var. Ana kötü karakteri Félix Cortez olan 1994 Harrison Ford filmi Clear and Present Danger’la bağlantılı. 2019’dan bu yana, sonraki Call of Duty sürümlerini Treyarch, Raven ve Sledgehammer Games yaptı.
Yani Modern Warfare geliştiricisi Infinity Ward’ın devam oyununu hazırlamak için üç yılı olacak. Activision geçtiğimiz günlerde tüm çekirdek stüdyolarının Call of Duty serisi üzerinde çalıştığını doğruladı. Yayıncı, geçen ay 10 çekirdek stüdyosundan sekizinin yaklaşmakta olan oyuna ve Warzone’a katkıda bulunduğunu söylemişti. Ayrıca geçen ay Activision, Call of Duty’ye
 yeni bir giriş yapmakta olan bir mobil stüdyoyu duyurmuştu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.