2018 senesinde çıkacak en heyecanlandırıcı 10 açık dünya oyunu

2018 senesinde çıkacak en heyecanlandırıcı 10 açık dünya oyunu

Eğer bir dünya üzerinde serbestçe dolaşmak, aktivitelere katılmak hoşunuza gidiyorsa, bu 10 oyun sizin radarınıza girebilir.

Video oyunları türleri arasında şu sıralar en popüler olan tür, açık dünya. Eğer bir oyun, açık dünya oyunu ise diğer tüm oyunlardan daha fazla ilgi görebiliyor. Çünkü oyuncular genelde bir oyun içerisinde serbest olmak istiyor. İstediğini yapabilmek istiyor. Mesela bakınız Grand Theft Auto V oyununa. PlayStation 4 oyuncuları için inFamous: Second Son. Xbox oyuncuları içinse Forza Horizon 3. Bu 3 oyun da açık dünya oyunu idi ve çok büyük ilgi görmüştü. Bizler de şimdi sizlere 2018 senesinde çıkacak en heyecanlandırıcı 10 açık dünya oyunu listemizi sunmak istiyoruz. Belki kendinize göre birkaç oyun bulabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

2018 senesinde çıkacak en heyecanlandırıcı 10 açık dünya oyunu

Monster Hunter World

Monster Hunter serisinden bir oyun, uzun bir aradan sonra ilk defa şimdiki nesil konsollar için çıkışını gerçekleştirecek. Klasik Monster Hunter oynanışını içerisinde bulunduracak olan Monster Hunter World, oyuncuları yine oyunun başına kitleyecek ve akıl almaz bir açık dünyada canavarları kesmek için uğraşacağız.

Crackdown 3

Orijinal olarak önümüzdeki aylarda çıkmasını beklediğimi Crackdown 3, ne yazık ki Microsoft tarafından 2018 senesine ertelendi. Fakat Crackdown serisinin geçmiş oyunlarına baktığımız zaman bu ertelenmenin kesinlikle olumlu bir sonuç vereceğine inanıyoruz. Xbox oyuncuları, ve şimdi Xbox Play Anywhere ile PC oyuncuları da, kesinlikle Crackdown 3 ile kusursuz bir açık dünya deneyimi yaşayacaktır. 

Far Cry 5

Ubisoft her ne kadar oyuncuların karşısına sürekli aynı Far Cry oyununu sürüyormuş gibi gözükse de, geliştirici ekip bu serinin açık dünya temelini çok güzel kuruyor. Bu yüzden, Far Cry 5 ile bir önceki oyun arasında çok fazla benzerlik olsa da, oyunun açık dünya ögelerinin kesinlikle eğlenceli olacağını düşünüyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sea Of Thieves

Benim kişisel olarak en çok heyecanlandığım açık dünya oyunlarından bir tanesi Sea Of Thieves. PC ve Xbox One platformları için çıkacak olan Sea Of Thieves, oyunculara daha fazla özgürlük sunabilmek için Cross-Play teknolojisini  de içerisinde bulunduracak. Yani oyuncular, efsane görünen Sea Of Thieves açık denizlerini, istedikleri insanla rahatça keşfedebilecek. Ayrıca, eminiz ki Sea Of Thieves açık denizlerini keşfetmek çok eğlenceli olacaktır çünkü bugüne kadar gördüğümüz en iyi ve en kaliteli video oyunu denizi şu an Sea Of Thieves oyununda var.

Days Gone

Şimdi de sırada PlayStation oyuncularını ilgilendiren bir oyun var: Days Gone. Uzun zamandır bu oyundan bir haber alamadık fakat bir ertelenme yaşanmazsa, bu oyun da 2018 senesinde karşımıza çıkacak. Days Gone temel olarak The Last of Us oyununun açık dünya hali diyebiliriz. Tabii ki bize soracak olursanız The Last of Us, her mekaniği yönünden Days Gone’a toz yutturur ama ikisi aynı tip oyun değil sonuçta. Days Gone, benzersiz dinamik olayları ile oyunculara kusursuz bir açık dünya deneyimi yaşatmayı planlayan bir zombi temalı video oyunu.

State Of Decay 2

Eğer PC ve Xbox oyuncularının canı Days Gone ile zombi oyunu çektiyse, onların da State Of Decay 2 isimli bir yapıtı var. State Of Decay 2, 2013 senesinde çıkan ilk oyuna göre çok daha kaliteli, geniş bir dünyaya sahip olacak. Bu da oyunculara daha fazla keşif imkanı sunacak. Tabii arkanızda onlarca zombi varken nasıl keşif yapacaksınız, orasını bilemiyoruz.

Yakuza 6: The Song Of Life

Yakuza serisinin açık dünyası her zaman bana farklı ve güzel gelmiştir. Çünkü Yakuza serisi bir batılı seri değil ve bu yüzden bizlerin oynadığı günlük oyunlara göre çok farklı olabiliyor. Halihazırda Japonya’da çıkışını gerçekleştirmiş olan Yakuza 6: The Song Of Life, ülkemize önümüzdeki sene gelecek ve bizler bu oyunu oynamak için oldukça heyecanlıyız.

Anthem

Listemde kişisel olarak gerçekten heyecanlandığım oyunlardan bir tanesi de Anthem. E3 2017 sırasında BioWare tarafından duyurulan Anthem, Xbox One X ile birlikte gösterilmişti ve oyunun sunumu gerçekten kusursuzdu. Anthem, temel olarak Destiny oyunu ile benzer olacak. Bizler de Destiny oyununu seviyoruz. Anthem’i neden oynamayalım, değil mi?

Marvel’s Spider-Man

Genelde süper kahraman oyunlarından hoşlanmıyorum ama Marvel’s Spider-Man, duyurulduğu ilk günden beri beni heyecanlandırıyor. 2018 senesinin ilk yarısında sadece PlayStation 4 için çıkışını yapacak olan Marvel’s Spider-Man, güzel bir açık dünyaya sahip olacak gibi görünüyor. Zaten bu oyun muhtemelen PlayStation 4 oyuncuları için mutlaka alınması gereken bir oyun olarak karşımıza çıkacak.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 için bir şey dememize gerek var mı? Rockstar Games var işin arkasında. PC oyuncuları bu oyunu ne yazık ki deneyimleyemeyecek çünkü  Red Dead Redemption 2 sadece PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkacak. Fakat Red Dead Redemption 2, tek başına oyunculara konsol satın aldırtabilen bir kaliteye sahip olacaktır. Bu yüzden PC oyuncuları yavaş yavaş PlayStation 4 veya Xbox One için para biriktirmeye başlamalı.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.