Bu sene çıkacak olan Battlefield oyunu, Battlefield V olabilir

Bu sene çıkacak olan Battlefield oyunu, Battlefield V olabilir

Battlefield V hakkındaki ilk detaylar da sızdırıldı.

Daha önce sizlerle paylaştığımız bazı haberlerimizde, 2018 senesinde çıkacak olan yeni Battlefield oyununun İkinci Dünya Savaşı temalı olacağını, 2020 senesinde çıkacak olan oyunun da Vietnam Savaşı döneminde geçecek olan Battlefield: Bad Company 3 olacağını belirtmiştik. Bugün ortaya çıkan yeni bilgiler, söylentiler ve bir görsel ile söylediklerimiz biraz da olsa doğrulanmış oldu. VentureBeat ekibinin güvenilir kaynaklarına göre bu sene çıkacak olan gerçekten de İkinci Dünya Savaşı temalı olacak ve oyunun adı da Battlefield V olarak geçecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bu sene çıkacak olan Battlefield oyunu, Battlefield V olabilir

Sızdırılan bilgilere göre EA ve DICE ekipleri, bu stratejiyi seneler öncesinde düşündü. Battlefield 3 ve Battlefield 4 zamanlarından sonra ekip, şimdiki zaman ve gelecek zamandan uzaklaşıp, oyunculara daha eski zamanların deneyimini yaşatmak istedi. Bu yüzden ilk oyun için Birinci Dünya Savaşı, ikinci oyun için de İkinci Dünya Savaşı temaları düşünüldü. Battlefield V hakkında son olarak şunu da söyleyebiliriz: Bu oyun kesinlikle serinin herhangi bir İkinci Dünya Savaşı temalı oyununa Remaster veya Remake olmayacak, benzersiz bir yapıt göreceğiz.

Tüm bunların haricinde bir de üzücü haber vereceğiz sizlere. VentureBeat ekibinin sızdırdığı bilgilerin devamına göre EA veya DICE kesinlikle Battlefield: Bad Company 3 oyununu yapmayı düşünmüyor. Bunun sebebini bilemiyoruz ama geliştirici ekip ve dağıtımcı şirket, ana seriyi terk edip, yan bir seriye yeni bir oyun çıkartmak istemiyor olabilir. Sizlere sunabileceğimiz en iyi ihtimal sanıyoruz ki bu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.