Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 31.01.2018

En son 2016 senesinde karşımıza Battlefield 1 ile çıkan EA ve DICE ekipleri, 2018 senesinde yeni bir oyun daha piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu oyunun şimdilik ne olduğunu bilemiyoruz ama önceden karşımıza çıkan söylentilere bakacak olursak, bu oyun Battlefield 1 oyununun devam niteliğini taşıyabilecek. Tabii senaryo üzerinden değil. Oynanış mekanikleri ve oyunun ruhu olarak. 2018 ardından bir de 2020 senesinde yeni bir oyun göreceğiz. Bunun da Battlefield: Bad Company 3 olacağı söyleniyor. Neyse, şimdi 2020 senesine gitmeyelim de, 2018 senesinde çıkacak olan yeni oyunun tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceğini tartışalım. Çünkü EA ekibinden bu konuda yeni açıklamalar yapıldı.

2018 senesinde çıkacak olan yeni Battlefield oyunu için yeni bir çıkış tarihi verildi

The Wall Street Journal ekibine konuşan EA patronu, yeni Battlefield oyununun Ekim 2018 içerisinde çıkacağını doğruladı. Bu oyunun resmi gösterimi ne zaman yapılır, bu konuda resmi bir açıklama yok ama bizler Mayıs 2018 olarak tahmin ediyoruz. Yeni Call of Duty ile yakın bir zamanda gösterilecektir yani. Her neyse, bu yeni Battlefield oyununun Ekim 2018 içerisinde çıkacağı kararlaştırıldıktan sonra da ne yazık ki Anthem oyununun ertelendiği haberini resmi olarak öğrendik. Bu ertelenme mevzusunu zaten sizlere daha önce aktarmıştık ama haberi aktardığımız zaman, sadece bir söylenti idi. Şimdi resmi oldu.

EA ekibinden gelen açıklamalara göre Anthem, 2018 senesinin son çeyreğinde değil, 2019 senesinin ilk çeyreğinde piyasaya çıkacak. Bunun ana nedeni ise, ekipten gelen açıklamaya göre, oyunu daha sakin bir zamanda piyasaya sürebilmek. Anlaşılan EA, yeni Battlefield oyunu ile Anthem oyununu aynı zamanda markete vermek istemiyor. Ayrıca, 2018 senesinin son çeyreğinde diğer büyük oyunlar da piyasada olacaktır ve bu büyük oyunlar ile yepyeni bir oyunun, mücadele etmesi zor olabilir. EA bizce bu konuda biraz haklı. Ne diyelim?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.