Menü
https://leadergamer.com.tr/2017/06/14/en-cok-indirilen-mobil-oyunlar-mayis-2017/
PC , PC oyunları 14 Haziran 2017 21:20

Mayıs 2017 itibariyle en çok oynanan çekirdek PC oyunları sıralaması

Listemizdeki PC oyunlarından, siz hangilerini oynuyorsunuz?

PC platformunda oyun oynamak deyince, ilk olarak aklımıza Counter-Strike gibi klasik oyunlar geliyor. Çünkü PC platformunu, PC yapan bu oyunlar idi. Peki, bu klasik serilerin yeni oyunları veya günümüzde artık herkes tarafından bilinen çekirdek PC oyunları, ne kadar oynanıyor? Hangi oyun daha çok oynanıyor? Bu sorularımızın cevabını, Mayıs 2017 itibariyle en çok oynanan çekirdek PC oyunları sıralaması yazımız ile bulabileceksiniz.

Overwolf sayesinde öğrenmiş olduğumuz bu istatistiklere, sizler de hemen aşağıdan göz atabileceksiniz fakat öncelikle, Mayıs 2017 itibariyle en çok oynanan çekirdek PC oyunları sıralaması yazımız hakkında küçük bir bilgi verelim. Birazdan sizce sunacağımız istatistikler, Overwolf cephesinden geldiği için, sadece Overwolf programını kullanarak oyun oynayan oyuncuların rakamları dahil ediliyor bu istatistiklere. 20 oyunluk sıralamamız, tamamen Overwolf programından gelen istatistikler ile oluştu yani.

Mayıs 2017 itibariyle en çok oynanan çekirdek PC oyunları sıralaması

En Çok Oynanan Çekirdek PC Oyunları (Mayıs 2017)

 1. League of Legends
 2. Hearthstone: Heroes of Warcraft
 3. Minecraft
 4. Counter-Strike: Global Offensive
 5. World of Warcraft
 6. Overwatch
 7. PlayerUnknown’s Battleground
 8. Heroes of the Storm
 9. World Of Tanks
 10. Rocket League
 11. Grand Theft Auto: San Andreas Multiplayer
 12. Grand Theft Auto V
 13. Dota 2
 14. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
 15. ARMA 3
 16. Farming Simulator 2017
 17. Garry’s Mod
 18. ARK: Survival Evolved
 19. H1Z1
 20. Guild Wars 2

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör