Michael Pachter: “2017 senesinde yeni bir Call of Duty: Modern Warfare oyunu göreceğiz.”

Michael Pachter: “2017 senesinde yeni bir Call of Duty: Modern Warfare oyunu göreceğiz.”

Ayrıca ünlü analist, Project Scorpio, PlayStation 4 ve yeni The Elder Scrolls oyunu hakkında da yeni bilgiler verdi.

Michael Pachter, 2016 senesinde adından oldukça söz ettirmiş, her düşündüğünü korkmadan söyleyebilen bir analist. İşte bu analist, her sene olduğu gibi bu sene de, önümüzdeki sene için tahminlerini açıkladı. Şimdi, haberi kısa ve öz tutacağım. Bu analistin 2017 senesi için yaptığı tahminlere geçmeden önce, 2015 senesinde 2016 için yapılan tahminlerden bahsedeceğim. Böylece bu analistin ne kadar güvenilir tahminlere sahip olduğunu anlayabileceksiniz. Sonuçta ortaya çıkıp, “2017 senesinde yeni bir Call of Duty: Modern Warfare oyunu göreceğiz.” demek biraz cesaret ister bu dönemde. Şimdi hemen aşağıdan bu analistin 2016 tahminlerine bir göz atalım!

Modern Warfare

Michael Pachter öncelikle 2016 için, “Sony, PlayStation Vita desteğini kesecek.” demişti. 2016 senesine dönüp baktığımız zaman ise PlayStation Vita hakkında yaşanmış hiçbir olayı göremiyoruz. Evet, resmi bir duyuru ile bu destek kesilmedi fakat PlayStation Vita cephesi çok uzun zamandır sessiz ve oyuncular mutsuz. Ayrıca bu analist, Nintendo NX, 2016 senesinde piyasaya çıkmayacak demişti. Peki, çıktı mı? Hayır. Bir diğer tahmin ise Nintendo’nun mobil oyunları ile alakalıydı ve, “Nintendo’nun 2. mobil oyunu Super Mario ile alakalı olacak ve oldukça başarılı olacak.” demişti. Şu an piyasada Nintendo tarafından geliştirilmiş Super Mario Run var ve oldukça başarılı. Pokémon GO’yu bile tahtından etti. Şimdi dilerseniz, 2017 tahminlerine geçelim.

Michael Pachter, 2017 tahminlerine PlayStation 4 ile başladı ve 2017 senesinde PlayStation 4’ün 200 dolar fiyat etiketine düşeceğini belirtti. Ünlü analistin bir diğer tahmini ise Rockstar Games ile alakalıydı ve Michael Pachter, “Rockstar Games bu sene içerisinde Red Dead Redemption 2 haricinde başka hiçbir oyuna odaklanmayacak. 2017 boyunca Red Dead Redemption 2, Rockstar Games’in tüm eforunu alacak.” dedi. Ayrıca başlığımızdaki gibi Call of Duty: Modern Warfare yorumu da yaptı analist. Michael Pachter’a göre 2017 senesinde Sledgehammer Games yeni bir Call of Duty: Modern Warfare oyunu piyasaya çıkartacak. Aslında Sledgehammer Games, Call of Duty: Advanced Warfare ile yeni bir seriye başlamak istemiş fakat gelen olumsuz yorumlar, Activision’u oldukça düşündürüyor.

Yeni Call of Duty: Modern Warfare haricinde bir de Project Scorpio tahmini aldık bu analistten. Tahminlere göre Microsoft, Project Scorpio konsollarının fiyatını 399 dolar olarak belirleyecek. Sony ise PlayStation 4 Pro konsollarının fiyatını, 2017 sonu olmadan düşürecek. Bu yüzden Microsoft dikkatli davranmaya çalışacak. En son tahmin ise yeni The Elder Scrolls oyunu ve Half-Life 3 hakkında. Michael Pachter bu konuda direkt olarak, “2017 senesinde yeni yeni The Elder Scrolls oyunu piyasaya çıkıyor. Half-Life 3 ise çıkmıyor. Bana soracak olursanız Bethesda oldukça oyun çıkartmaya oldukça yakın, Valve değil. Yine de bu söylediğimin yarısı yanlış olabilir.” dedi.

maxresdefault

Gördüğünüz gibi Michael Pachter tahminlerine göre 2017 senesi canavar gibi olacak. Yeni The Elder Scrolls oyunu göreceğiz, Call of Duty: Modern Warfare gelecek, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro fiyatları düşecek, Project Scorpio oldukça uygun bir fiyat ile duyurulacak ve Half-Life 3 yine çıkmayacak. Tabii tüm bunlar sadece tahmin. Hepsi gerçek olmayabilir. Fakat bu analistin oldukça başarılı olduğunu göz önünde bulundurursak, en azından 1-2 tahmin gerçekleşecektir diye düşünüyoruz. Peki, sizlerin yorumları neler?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın