2017 bitmeden önce mutlaka satın almak istediğimiz 11 oyun

2017 bitmeden önce mutlaka satın almak istediğimiz 11 oyun

Cüzdanlar nasıl dayanacak, hiç bilmiyoruz.

Video oyunlarının su gibi akacağı dönem, resmi olarak önümüzdeki hafta başlayacak. Kısa bir süre sonra piyasada oyuncuların alabileceği onlarca, belki yüzlerce büyük oyun olacak. Oyuncular da bu oyunların arasından en iyilerini seçmeye çalışacak. Aynı bizim gibi. Bu yüzden şimdi sizlerle küçük bir şey paylaşmak istiyoruz: 2017 bitmeden önce mutlaka satın almak istediğimiz 13 oyun. Eğer dilerseniz hemen aşağıdan, 2017 bitmeden mutlaka satın almak istediğimiz 13 oyuna göz atabilirsiniz. Ardından da yorumlar kısmında, kendi almak istediğiniz oyunlardan bahsedebilirsiniz. Merakla bekliyor olacağız yorumlarınızı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

2017 bitmeden önce mutlaka satın almak istediğimiz 13 oyun

FIFA 18 (PlayStation 4 – 29 Eylül 2017)

Aksiyon, macera ve daha senaryo temelli video oyunlarına merak saldığımdan beri futbol oyunlarını hiç oynamadım. Birkaç ay oynadığım FIFA 15 ve FIFA 17 demosu aklımda kaldı sadece. Fakat nedendir bilemiyorum, FIFA 18 için inanılmaz heyecanlıyım. Özellikle kariyer modu ve Yolculuk 2 modu için. Kariyer modundaki takım yönetiyor olma hissi, Yolculuk 2 modundaki sinematik sahneler, anlatılan bir hikaye ve tabii ki karakter özelleştirme beni bu oyuna çekiyor. FUT mu? Hiç bulaşmayacağım.

Forza Motorsport 7 (Xbox One – 3 Ekim 2017)

FIFA 18 ile aram henüz soğumadan, hemen piyasaya Forza Motorsport 7 çıkacak. Aslında yine, FIFA 18 oyununda olduğu gibi, bu tip yarış oyunu türüne de oldukça uzağım. Driveclub, Forza Motorsport 7 tipindeki oyunlar yerine Forza Horizon 3 ve Need for Speed Payback tarzı oyunlar oynamayı tercih ediyorum. Simülasyon merakım pek yoktur. Fakat Forza Motorsport 7 oyununun sunumu ve araç yelpazesi beni etkilemeye yetti.

WWE 2K18 (PlayStation 4 – 17 Ekim 2017)

Eğer uzun zamandır bizleri takip ediyorsanız, geçen senelerde yayımladığımız WWE PPV incelemelerine şahit olmuşsunuzdur. Bu yüzden de WWE, ya da profesyonel güreş, sevdiğimi söylememe gerek yok sanırım. 2007 senesinden beri WWE şovlarını aktif bir şekilde takip ediyorum. Arta kalan zamanlarımda da diğer markaların etkinliklerine bakmaya çalışıyorum. Tabii durum böyle olunca, 2K Games oyunu ne kadar kötü yaparsa yapsın, bir WWE 2K oyunu almamak imkansız oluyor. O WWE 2K oyunu çıkacak, ben alacağım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

South Park: The Fractured But Whole (PlayStation 4 – 17 Ekim 2017)

WWE 2K18 ile South Park: The Fractured But Whole ne yazık ki aynı gün çıkıyor ve ikisi de kesinlikle almak istediğim iki oyun. Aslında South Park serisini takip etmiyorum. South Park adına sadece Ubisoft tarafından yapılan South Park: The Stick of Truth oyununu oynamıştım. O da tesadüfen idi. Fakat çok sevmiştim ve şimdi o oyunun devamını, South Park: The Fractured But Whole oyununu büyük bir merakla bekliyorum.

Gran Turismo Sport (PlayStation 4 – 17 Ekim 2017)

Forza Motorsport 7 hakkında ne dediysem, Gran Turismo Sport için de geçerlidir efendim. Ayrıca aynı günde 2 değil, 3 oyunun çıkması da çok hoş olacak. Şimdiden hissedebiliyorum. Cüzdanım da hissediyor.

Call of Duty: WWII (PlayStation 4 – 3 Kasım 2017)

Call of Duty: Infinite Warfare ve Call of Duty: Modern Warfare Remastered benim için çok büyük bir hayal kırıklığı idi. Call of Duty: Infinite Warfare oyununun senaryo modu ve zombi modu beni eğlendirdi fakat çoklu oyuncu modu gerçekten benim için berbattı. Call of Duty: Modern Warfare Remastered hakkında ise, neredeyse 10 senelik bir oyunun Remastered sürümüne gelen ücretli ek paketleri ve mikro ödemeleri kaldıramamıştım. Call of Duty: WWII ise beni özel kapalı betası ile gerçekten etkiledi. Call of Duty açlığım muhtemelen Call of Duty: WWII ile sonlanacak.

Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds (PlayStation 4 – 7 Kasım 2017)

Listemizin ilk ek paketi: Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds. Bu ek pakete ilk duyurulduğu zaman ön siparişi verdim ve sabırla bekliyorum. Sanırım Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds ek paketi de ön sipariş verdiğim 3. oyun/ek paket idi. Ön sipariş pek tarzım değildir. Bakalım Aloy bu sefer neler yapacak?

Need for Speed Payback (PlayStation 4 – 10 Kasım 2017)

Anladığım kadarıyla kimse Need for Speed Payback oyununa sıcak bakamıyor. Çünkü insanlar, izlediği videolar kadarıyla Need for Speed Payback oyununun aslında bir Hızlı ve Öfkeli oyunu olduğunu düşünüyor. Fakat o videoda izlediğiniz soygun tipi görevlerden oyun içinde en fazla 5-6 tane var. Bunu söylemekten dilimde tüy bitti, parmaklarım eridi. Onun dışında, bugüne kadar oyun için yayımlanan oynanış videolarında Need for Speed The Run havası sezdim ve benim favori Need for Speed oyunlarından bir tanesi de kesinlikle Need for Speed The Run. Bu yüzden Need for Speed Payback oyununu çok büyük bir merak ile bekliyorum.

L.A. Noire (PlayStation 4 – 14 Kasım 2017)

İlk olarak PlayStation 3 üzerinde oynadığım L.A. Noire, beni biraz zorlayan bir oyun olmuştu. Tahmin edersiniz ki, İngilizce dili sayesinde zorlanmıştım. Fakat aradan onca yıl geçti ve artık yabancı dil konusunda hiçbir sıkıntı çekmiyorum. Bu yüzden L.A. Noire için de oldukça heyecanlıyım. Kesinlikle oyunu PlayStation 4 için alacağım ve baştan sona tekrar bir oynayacağım.

The Sims 4 (PlayStation 4 – 17 Kasım 2017)

Şu sıralar PC üzerinde sıkça oynadığım The Sims 4 oyununu aslında konsoluma almak istiyorum ama bu konuda sanırım biraz kararsızım. Hatta listemin en mutlak olmayan oyunu bu diyebilirim. Çünkü The Sims 4 için çok fazla ek paket bulunuyor ve bir oyuna bu kadar çok para ayırmak istemiyorum. Belki sponsorlarımızdan bir tanesi, ana oyunu ve tüm ek paketleri bizlere göndermek isteyebilir. Kim bilir?

Destiny 2: Curse of Osiris (PlayStation 4 – Aralık 2017)

Şu an düzenli olarak Destiny 2 oynamaya gayret gösteriyorum. Trials of the Nine ve Leviathan haricinde tüm etkinliklere katılmaya çalışıyorum ve Power seviyem 290. Benim için oldukça yüksek bir seviye bu. Çünkü ilk Destiny oyununda oyunun bu kadar yüksek bir seviyesine ulaşmak, Raid yapmadan mümkün değildi. Bu yüzden Destiny 2 oyununa bir şans vereceğim ve Destiny 2: Curse of Osiris genişletme paketini alacağım. Hatta, Destiny 2: Expansion Pass için güzel bir ön sipariş bonusu duyururlarsa, direkt olarak onu da alabilirim. Haydi be Bungie.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.