Menü
https://leadergamer.com.tr/2016/09/18/final-fantasy-xv-ps4-pro-destegi/
Death Stranding 18 Eylül 2016 21:04

Death Stranding, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’ndan önce çıkış yapacak

Hideo Kojima, yapımın çıkış tarihiyle ilgili ipuçları verirken, Metal Gear Survive’a dokundurmayı da unutmadı.


Hideo Kojima, Tokyo Game Show 2016’da düzenlenen bir sahne etkinliğinde, merakla beklenen yapım Death Stranding ile ilgili bilgiler verdi. Ünlü geliştiricinin yaptığı açıklamada, Death Stranding’in 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’ndan ve yeni Akira filminden önce çıkacağını söyledi.

Hideo Kojima yaptığı açıklamanın devamında esprili bir dille, “Oyunun çıkış tarihi elbette belli. Bir tarih belirlemeden bütçe de belirlemeniz mümkün değil.” dedi. Geçtiğimiz günlerde oyunun açık dünya olacağı ve çoklu oyunculu ögeler bulunduracağını söyleyen Hideo Kojima, konuşmasında çevrim içi ögelere tekrar değinerek, yapımın kooperatif ve tamamen tek kişi olarak ilerleyebileceğiniz bir yapısının da olduğunu belirtti. Konuşmasının sonunda Metal Gear Survive’ın ilk yayımlanan oynanış videosuyla da ilgili sorular alan Hideo Kojima, “Oyunla ilgili hiçbir şey bilmiyorum ve hiçbir bağım yok. Ancak şunu da belirtmeliyim ki benim için Metal Gear Solid; dünyasında zombilerin olmadığı, daha çok casusluk ve politik kurguya yönelen bir oyundur.” açıklamasında bulundu.

Hideo Kojima’dan net bir çıkış tarihi alamasak da, yapımın en azından 2020 yılından önce çıkacağını artık biliyoruz. Metal Gear serisiyle ilgili yaptığı yorumlarda da, hala içinde küçük bir kırgınlık olduğunu hissettiren ünlü geliştiricinin oyunu Death Stranding, PlayStation 4’e özel olarak çıkış yapacak.

Death Stranding

Mert Durmaz Editör