Menü
https://leadergamer.com.tr/2016/06/29/e3-game-critics-oduller-2016/
iOS 10 30 Haziran 2016 10:36

iOS 10 cihazlarınıza MP3, MOV, ZIP dosyaları yükleyebileceksiniz!

iOS 10 cihazlarda olan yeni bir gelişemeye göre artık cihazlarınıza medya dosyaları yükleyebileceksiniz.


iOS 10 sürümü ile rastlanan bir gelişmeye göre artık iOS 10 cihazlara medya dosyaları (MP3,MOV,ZIP) yükleyebileceksiniz. Kullanıcılardan gelen yorumlara da bakarsak bunun bir hata da olabileceği konuşuluyor. Öyle ki henüz kimse Apple’ın böyle bir şeye izin vermesini anlayabilmiş değil.b7bef1ab8a5642868d9e52cb9883af57

 

Aynı şekilde bunun bir hata olmasını düşündüren en büyük sebeplerden biri de bu olayın sadece Fransızca sürümde olduğunun söylenmesi. Şahsi olarak iOS kullanmadığım için bir şey söyleyemesem de gerçekten böyle bir gelişme varsa kullanıcıların çok işine yarayacağını söylemek mümkün. Çünkü bildiğiniz üzere iTunes’dan şarkı satın almak veya Apple Music/Spotify kullanmak istemeyen kullanıcılar elbette ki var. 

Apple bu hata olayını düzeltmez ise kullanıcılar “iCloud” üzerinden bu tür dosyaları çalıştırabilecekler. Ancak Apple’ın böyle bir şeyi göze alıp, yüksek zarar ihtimaliyle karşılaşması düşünülecek bir şey olmayabilir. Bildiğimiz üzere özellikle şirketin CEO’su Tim Cook’un pazarlama anlayışı yüksek biri olması da buna izin vermeme ihtimallerini arttırıyor. Bu süreç içerisinde gerekli dosyaları indirenlere nasıl karışacaklar ve neler olacak henüz belli değil. Zira bulut dosyaları kullanıcıların özelinden de sayılmakta olduğundan oradaki dosyalarını silmek veya sildirmek istemek zor olabilir.

Gökser Pirik Editör