2013’te Wii U ve 3DS oyun çıkışları büyük oranda artacak

2013’te Wii U ve 3DS oyun çıkışları büyük oranda artacak

Nintendo için dijital satışlarda beklenen başarı yakalandı.

Önceki haftalardan hatırlayacağınız üzere Nintendo, sabırsız 3DS ve Wii U sahiplerine 2013 senesi içerisinde çıkacak oyunlarda büyük oranda artış sözü vermişti. Nintendo’nun Amerika başkanı Reggie Fils-Aime, dün yaptığı duyuruda önümüzdeki 9 ayın, Wii U ve 3DS sahipleri için oldukça bereketli geçeceğini söyledi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

reggie-fils-aime-5d8249fd5822bc7fYönetici için senenin geri kalanı Wii U adına parlak geçecek. “Bay Iwata’nın da dediği gibi benim de Wii U adına söyleyeceğim şey çıkışların bizim planlarımızdan daha yavaş bir tempoda ilerlemesiydi. Fakat E3’e hazırlanırken, Wii U adına çıkış yapacak başlıkların sayısında büyük bir artış olacak.”

Ayrıca Fils-Aime, son senenin 3DS oyun satışlarında özellikle Amerika çevresinde büyük bir artış olduğunu, bu artışın genel oranınınsa dijital satışlara ait olduğunu belirtti.

3DS üzerinde 15 adet Nintendo damgalı hem dijital hem kutulu başlığımız bulunuyor. 2013’e kadar bu 15 oyunun satışlarının %11’i tamamen dijital indirmelerden geldi. Ve şimdi 15 Nisan’a kadarlık bir sürede 3DS oyun satışlarında %55’lik bir artış gözlemliyoruz.”

Senenin geri kalanı Nintendo’cuları sevindirecek gibi gözüküyor. Yeni duyurulacak oyunları kaçırmamak için bizi takip edin.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.