2012’de En Çok Beklenen 5 Vita Oyunu

2012’de En Çok Beklenen 5 Vita Oyunu

Yeni yıla henüz giremedik. Ancak yeni yılda çıkacak oyunlar şimdiden rüyalarımıza girmeye başladı. Bu oyunların en başlarında da Sony’nin yeni oyuncağı Vita‘ya çıkacak oyunlar geliyor. Eğer bir Vita’ya sahip olmak istiyorsanız veya yeni konsola çıkacak oyunları merak ediyorsanız Pspworld sitesinin hazırladığı bu 5 oyunluk listemize gelin beraber göz atalım.

5. Motorstorm RC

Motorstorm serisi PlayStation 3 çıktığında da kendisini göstermiş ve konsolun gücünü göstererek herkesi kendine hayran etmeyi başarmıştı. Şimdi yeni bir el konsolunda, yine bir Motorstormla karşı karşıyayız. Böylesine zevkli ve eğlenceli yarışları aynı keyifle ve istediğimiz yerde oynayabilecek olmak hangimizi heyecanlandırmıyor ki? Dolayısıyla oyunumuz ilk 5’e girmeye hak kazanıyor.

4. Resistance: Burning Skies

Bildiğimiz gibi yeni Vita önceki versiyonlara göre küçük ama önemli bir değişiklik içeriyor ve 2 adet analog kol bulunduruyor. Bunun oyuncular için ne anlama geldiğini biliyoruz değil mi? FPS zamanı! Artık taşınabilir konsolumuzda rahatlıkla FPS tarzı oyunları oynamanın keyfine varabiliriz. E tabi böyle bir durum bir de Sony’nin efsanevi özel oyunlarından Resistance ile birleşince ortaya nasıl bir şey çıkacağını tahmin etmek pek de zor olmasa gerek. Bekleyelim ve görelim.

3. Ninja Gaiden Sigma

Birşey eksik sanki… Heh aksiyon oyunu. Onu da hemen tamamlayalım. PS3’de fırtınalar estiren Ninja Gaiden Sigma olduğu gibi elimize düşüyor. Videolardan anladığımız kadarıyla aksiyonun sınırlarını zorlamaya kaldığımız yerden devam ediyoruz.

2. Uncharted: Golden Abyss

Aksiyon denince akla başta gelen isim tabii ki Uncharted oluyor. PS3’te devleşen yapım, Vita’da macerayı sürdürmeye devam ediyor. Bu sefer Naughty Dog yerine Bend Studio yine bizi ekrana kitleyecek bir oyun yapmak için kolları sıvamış durumda. Hem de bu sefere macera her zaman yanımızda olacak.

1. Final Fantasy X

Sevsek de, sevmesek de Final Fantasy serisinin bir baş yapıt olduğunu inkar edemeyiz. Square Enix’in bitmez tükenmez fantezileri Vita’da da devam ediyor. Ancak bu yapım yeni bir sayı ile değil, eski bir Final Fantasy olan 10. oyunla karşımıza çıkıyor. Yine uykusuz günler geçirtmek için kapımızı çalacak olan oyunu sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

Yorumlar (1)

Bir Cevap Yazın

  1. Arman dedi ki:

    Uncharted vita versiyonunu Naughty Dog yapmıyor.