Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 31.07.2018

Digimon, sürekli Pokémon’dan esinlendiği gerekçesiyle bir kenara itilen markalardan biri olmuştur. Fakat Pokémon’un anime dizisi Türkiye’de yayından kaldırıldıktan sonra Digimon animesiyle, tasolarıyla Türklerin ilgisini çekmeyi başarmıştı. İşte o dönemlerden bu dönemlere gelen marka, 20. yıl dönümüne özel olarak hayatta kalma rol yapma oyun türlerini içinde barındıracak olan oyun Digimon Survival duyurulmuştu. Şaşılmayacak bir şekilde dağıtım yine Bandai Namco’nun elinde.

Digimon, 20. yıl dönümü şerefine geliştirilen Digimon Survival için video yayımladı

Digimon, 20. yıl dönümü şerefine geliştirilen Digimon Survival için YouTube üzerinden bir video paylaşıldı

Oyunlarından ziyade animeleriyle daha çok ön plana çıkmayı başarmış olan marka, batı cepheye oyunlarını getirmek konusunda sıkıntı çekiyordu. Temposu düşen anime serisinin de etkisi olacak ki Batılı kesim Digimon’a olan ilgisini bir miktar kaybetmeye başlamıştı. Nintendo DS ve PSP için geliştirilen oyunların hiç biri bu kıyılara getirilmeyerek sadece Japonya’da tutuldu. 2015 yılında Japonya’da, 2016 yılında ise dünyanın geri kalan yerlerinde sadece PS4 ve PS Vita çıkış yapan Digimon World Cybersleuth, uzun bir sürenin ardından batıya getirilen ilk oyun oldu.

Gerek oyun eleştirmenleri gerek de serinin hayranları tarafından oldukça sevilerek karşılandı. Özellikle PS4 sürümü, PS Vita’ya nazaran içerdiği farklılıklarla bir adım daha öndeydi. Bandai Namco bir önceki oyunlarının Batı kıyılarındaki satış rakamlarını ya da gösterilmiş olduğu ilgiyi yeterli bulmuş olacak ki, 4 sene sonra yeni bir oyun, Batı kesimin de getiriliyor. Üstelik sadece tek bir platforma özel olarak değil. Oyun, 8. nesli içerisinde barındıran her konsol ve PC’ler için çıkışını gerçekleştirecek.

Digimon Survival, bir hayatta kalma rol yapma oyunu olarak geliştirildi. Fakat hemen hayatta kalma ibaresini görüp de küplere binmeyin ya da ön yargı oluşturmayın. Bandai Namco’nun resmi YouTube hesabından paylaşmış olduğu 1 dakika 27 saniyelik videoya bakılacak olursa hayatta kalmak aynı zamanda oyunda işlenen bir konu olacak gibi duruyor. Nitekim oyun da ismini çok büyük bir ihtimalle buradan alıyor.

Elimizde henüz uzun uzun oynanış görüntüleri yok fakat bahsettiğimiz videoda oynanışa dair ufak da olsa bir kaç element görmemiz mümkün. Özlediğimiz tarzda bir savaş alanı ve serinin önceki materyallerini tüketmiş olanların da tanığı yüzleri görmek gerçekten de mutluluk verici. Oyuncuların çok istediği nokta ise bir PvP modunun bulunması. Hem bununla alakalı hem de çıkış tarihiyle alakalı resmi bir açıklama yok. Digimon Survival 2019 senesi içerisinde PS4, Nintendo Switch, Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.