Menü
https://leadergamer.com.tr/5-saatlik-tom-clancys-ghost-recon-wildlands-demosu-cikti/
4K monitör , Linus Tech Tips 4 Ağustos 2017 15:39

16 adet 4K monitör ile oyun oynamak

Siz, bu haberi 1080p bir monitörden okuyor olabilirsiniz ama adamın 16 adet 4K monitörden oyun oynuyor işte…


Şu an bu haberi 1080p bir ekrandan okuyorsunuzdur muhtemelen. En fazla 4K bir monitörünüz vardır, değil mi? Fakat dünyanın başka bir yerinde, bir teknoloji ve PC ustası, tam 16 adet 4K monitörü aldı ve onları birleştirip, oyun oynamayı denedi. Ortaya çıkan sonuç ise tek kelime ile devasa idi. Linus Tech Tips isimli bu YouTube içerik üreticisi, birbirlerine bağladığı bu 16 adet 4K monitör ile birlikte her kare başına 15360×8640 çözünürlüğüne ulaştı. Bu test sırasında Minecraft, Rise of the Tomb Raider ve Half-Life 2 gibi oyunlar test edildi ve bahsettiğimiz çözünürlük, Half-Life 2 sırasında 6.6 milyar oldu. Dilerseniz bu anların yaşandığı videoya hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. Eğer video sizlere uzun gelirse, haberin içerisine birkaç GIF de bırakacağız.

16 adet 4K monitör ile oyun oynamak

Haberimizin en altından izleyebileceğiniz bu videoda öncelikle Minecraft test edildi ve sonuçlar, oyunun oynanabilir olacağını gösteriyordu. Minecraft ardından Rise of the Tomb Raider test edildi fakat bu oyun ile 1 FPS alınınca, pek de fazla ileriye gidilemedi. Ardından Half-Life 2 ve Sid Meier’s Civilization V oyunları denendi. Bu iki oyunda da sonuç yeterliydi. Sadece oyunların menüleri inanılmaz küçüktü. Özellikle de Sid Meier’s Civilization V içerisinde.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha eski ama güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer bu oyunları oynayacak bir TV arıyorsanız, en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımız sizleri bekliyor. Eğer PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız da var.

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör