150 Milyon Dolar kadar bağış alan Star Citizen, finansal sıkıntılar yaşıyor

150 Milyon Dolar kadar bağış alan Star Citizen, finansal sıkıntılar yaşıyor

150 Milyon Dolar ile nasıl finansal sıkıntı yaşanır? Star Citizen geliştiricileri, oldukça ilginç bir pozisyonda ve oyun ciddi anlamda tehlikede.

Star Citizen isimli başarılı uzay keşfi oyunu, ilk duyurulduğunda sadece 6 Milyon Dolar kadar bir bağış istiyordu oyuncular. Fakat oyun o kadar sevildi ki, geliştirici ekibe bağış yağdı ve en sonunda 150 Milyon Dolar gibi büyük bir toplam bağış gördük. Bu, oldukça büyük bir rakam. Şöyle anlatalım: Geliştirici ekip, tüm bu paranın, oyunun geliştirilme sürecine harcanacağını belirtmişti. Eğer söylenildiği gibi tüm bu paralar, bu oyunun geliştirilme sürecine harcandıysa, Star Citizen şu an geliştirilmiş olan en pahalı oyunlarda ilk 3’e rahatlıkla giriyor. Peki, bu kadar yüksek miktarlar ile geliştirilen oyun, neden bir haberin konusu oldu? Çünkü ortaya çıkan yeni bilgilere göre 150 Milyon Dolar kadar bağış alan Star Citizen, finansal sıkıntılar yaşıyor. Üstelik, oyunun tamamen yok olma tehlikesi de var. Dilerseniz detaylara, haberimizin devamından bakalım.

150 Milyon Dolar kadar bağış alan Star Citizen, finansal sıkıntılar yaşıyor

Sizlerin de hemen yukarıdan görebileceği ekran görüntüsünde, oyunun geliştirici ekibinin bir bankadan kredi çektiği görünüyor. Geliştirici ekip, çektiği bu krediyi ödeyemezse, Star Citizen oyununun isim haklarından tutun da, oyun içerisinde kullanılan en ufak bir dokuya kadar, her şey bankanın eline geçiyor. Yani, oyun şu an resmi geliştiriciler tarafından geliştiriliyor olsa da, oyunun asıl sahibi artık bir banka. Peki, geliştiriciler bu krediyi ödeyemezse ne olacak? Eğer kredi geri ödenmezse, oyun ile alakalı her şey bankaya geçecek. Bu durumda da oyun muhtemelen çöpe atılacak veya başka bir ekibe satılacak banka tarafından.

Tüm bunların haricinde, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir