Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Xbox One X ve Xbox One S için 1440p desteği geliyor

Xbox One X ve Xbox One S için 1440p desteği geliyor

2K televizyonu olan Xbox One sahiplerinin çilesi bitiyor.

Ara ölçü olarak kabul edebileceğimiz 1440p veya 2K çözünürlüğe sahip olan televizyonlarda Microsoft konsollarının 1080p çözünürlükle çalıştığı biliniyor. Özellikle 1440p televizyonu olan Xbox One X sahipleri, bu durum karşısında sıkıntı çekiyorlardı. Güçlü cihazlarında, doğal 4K çözünürlük desteği verilirken, 2K çözünürlüklü televizyonlarında 1080p oyun görüntüsü alıyor bu kullanıcılar. Bu sıkıntıyı gidereceğini daha önce belirtmiş olan Microsoft, beklenen çözünürlük desteğinin çok yakında geleceğini açıkladı. Ayrıca bu destek, yalnızca Xbox One X konsollarını kapsamayacak. 2K televizyon sahibi, yeni nesil oyun konsolunun diğer cihazlarına sahip olanları sevindirecek bilgiler de var haberimizde.

1440p desteği, yalnızca Xbox One X ile sınırlı kalmayacak

Microsoft şirketinin program yöneticilerinden Kevin Gammill tarafından yapılan açıklamalara göre kısa süre içerisinde 1440p çözünürlük desteği gelecek. Başlarda bu desteği yalnızca Xbox One X için tasarladıklarını belirten Kevin Gammill, 1440p desteğinin Xbox One S cihazlarını da kapsayacağını söyledi. Ayrıca ilk olarak yukarıda bahsettiğimiz cihazlar için gelecek olan çözünürlük desteğinin, bir süre sonra tüm Xbox One konsollarını kapsayacağı açıklandı. Yani, 2K çözünürlükte televizyonu olan tüm Microsoft yeni nesil oyun konsolu sahipleri için geliyor söz konusu çözünürlük desteği.

Video oyun konsolu piyasasında vites yükselten Microsoft şirketinin, doğal 2K çözünürlük desteğinin tüm yeni nesil oyun konsollarına sunacak olması dikkat çekici. Oyunların bu çözünürlük artışına nasıl bir performansla karşılık vereceği ise merak konusu olacaktır. Gücü, performansı ve doğal 4K çözünürlük sunmasıyla takdir kazanan Xbox One X için sorun değil fakat diğer Microsoft konsolları için bu destek soru işaretlerini barındırıyor. Tabii Microsoft kendisine güvenmeseydi böyle bir açıklamayı da yapmazdı. Açıkçası, Microsoft’un konsol cephesinden gelecek her adım, özellikle 2018 senesinde dikkat çekmeye başladığını da hatırlatalım.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın