Menü
https://leadergamer.com.tr/star-wars-battlefront-ii-ea-origin-access/
PlayStation 4 18 Nisan 2017 16:10

1 TB boyutunda yeni ince kasa PlayStation 4 geliyor

Bu yeni model konsolun fiyatı ise 300 dolar.


Orijinal olarak sadece 500 GB boyutunda bir HDD ile servis edilen yeni ince kasa PlayStation 4 konsollar, birçok oyuncuyu mutsuz etmişti. Bunun sebebi ise tabii ki HDD idi. PlayStation 4 Pro, standart olarak 1 TB değerindeki bir HDD ile gelirken, yeni ince kasa konsolların 500 GB boyutunda olması üzmüştü oyuncuları. Tabii ki bu oyuncular, konsollarını yükseltebilir 1 TB veya daha büyük HDD veya SSD ile fakat herkes bunu yapamıyor ne yazık ki. Her neyse, artık ortada böyle bir sorun kalmayacak çünkü Sony, 1 TB boyutunda yeni ince kasa PlayStation 4 konsollarını duyurdu.

300 dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunulan bu konsolun, diğer PlayStation 4 konsollardan tek farkı HDD boyutu olacak. Öyle ki, bu konsolun kutusunda siyah renkli DualShock 4, HDMI kablosu, güç kablosu, mono kulaklık, USB şarj kablosu bulunuyor. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

1 TB boyutunda yeni ince kasa PlayStation 4 geliyor

Yeni konsol alacak olan oyunculara hatırlatalım. Bu konsola en son 4.50 güncellemesi geldi ve bizler, “Şimdiki nesil konsollarımız için gelecek olan bu yeni güncelleme, öncelikle USB ile harici HDD bağlama özelliğini sunacak bizlere. Bu özellik sayesinde, harici bir HDD kullanarak konsolumuzun boş alanını büyütebileceğiz. Yalnız bu harici HDD cihazlarının USB 3.0 desteği vermesi ve minimum 250 GB, maksimum 8 TB olması gerekiyor. Bu özelliklere uymayan bir cihaza sahipseniz, ne yazık ki cihazınız çalışmayacak demektir. HDD haricinde, PlayStation VR kullanıcıları da bu güncelleme ile mutlu olacak. Çünkü bu güncelleme, sanal gerçekçilik cihazı ile ortaya çıkan büyük bir çözünürlük sorununu ortadan kaldıracak. Oyunu oynarken, ana menüye döndüğünüz zaman bozulan çözünürlük, artık size problem çıkartmayacak. Ayrıca, sinematik mod ve 3D Blu-ray desteği de bu güncelleme ile gelecek PlayStation VR için.” dedik bu güncelleme hakkında.

Kaan GEZER Editör