Sadece Ocak 2018 içerisinde 1 milyon PlayerUnknown’s Battlegrounds hilecisi banlandı

Sadece Ocak 2018 içerisinde 1 milyon PlayerUnknown’s Battlegrounds hilecisi banlandı

Fakat bu pek de iyi bir haber sayılmaz. Raporlara göre hileci sayısı sürekli yükselmeye devam ediyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu uzun bir süredir hileciler ile uğraşıyor. Tabii oyun ve geliştirici ekibi, bu hileciler ile tek başına uğraşmıyor. Çünkü PUBG olarak da kısaltılan PlayerUnknown’s Battlegrounds, BattleEye isimli hile karşıtı bir program ile korunuyor. İşte bu BattleEye isimli program, gece saatlerinde Twitter üzerinden yaptığı yeni bir paylaşım ile, Ocak 2018 içerisinde tam 1,044,000 hilecinin oyundan banlandığını duyurdu. Aynı program, Aralık 2017 sonunda da toplam 1,500,000 hilecinin oyundan banlandığını duyurmuşlardı. Yani toplam banlanan hileci sayısı, 2 buçuk milyon civarında.

PUBG

Bu kadar banlanan oyuncunun olumlu bir şey olduğunu düşünebilirsiniz ama ne yazık ki BattleEye kötü bir haber verdi. Sadece 1 ayda 1 milyon oyuncu banlanmış olsa bile, PUBG içerisindeki hileci sayısı hızla yükselmeye devam ediyor. Belki Tencent, oyunun Çin sürümünü piyasaya sürünce hileci sayısı da azalacaktır ama o zamana kadar PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncularının genelde hileciler ile oynamaya devam edebileceğini söyleyebiliriz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds hakkında daha önce de, “SuperData ekibinden gelen yeni analizlere göre, 2017 senesinin Mart ayında çıkışını gerçekleştiren PlayerUnknown’s Battlegrounds, Mart 2017 ile Aralık 2017 arasında rekor sayıda para kazanmayı başardı ve bu para ile de PC marketini tek başına domine etti. SuperData ekibinin analizlerine göre 712 milyon dolarlık bir kazanç ile 2017 senesini kapattı. Hemen karşılaştırma yapabilmeniz için söyleyelim, Grand Theft Auto V oyununun 2017 senesindeki kazancı 500 milyon dolar civarında. Call of Duty: WWII oyununun kazancı ise 480 milyon dolar civarında. Yani PUBG, PC platformunun en çok para kazanmış olan video oyunu olabilir. Hem de büyük bir rahatlıkla.” demiştik.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın